Nervür döşeme tipik kiriş tanımlaması hatalı

levent

Üye
Merhaba;
Farklı şekillerde nervür tanımlasamda Geometri kontrolünde bu hata ile karşılaşıyorum. Bu hatanın tam olarak sebebi nedir ?

İyi çalışmalar

Merhaba

Döşemede tipik kiriş tanımlanmamış olabilir. Döşemeyi seçip sağ tuş menüsünü kullanarak "Tipik Kiriş Belirle" komutunu tıklayın.
ve Döşemedeki bir nervür kirişi mousun sol tuşu ile tıklayarak seçin, Tipik kirişin rengi diğer kirişlerden farklı olacaktır.
Tipik kirişleri belirlerken, Komşu döşemelerin tipik kirişleri ile sürekli olmasına dikkat edin.

İyi çalışmalar.

DWG. FORMATINDA GÖSTERİLİEN UZUNLUKTA AYARLAMAYA ÇALIŞTIM ENİNE KASET DÖŞMEMİ FAKAT AYNI UZUNLUKTA OLMADI. 3 EŞİT PARÇAYA BÖLÜNMEDİ. PROJEYİ ATIYORUM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

asmolen döşeme yapılırken 20 cm lik konsollar gözüküyor . çizilmiş bir projede tekrardan nasıl çizildiğini öğrenmek istiyorum ve asmolen döşeme girilen bilgilere ihtiyaacım var

Nervür döşeme tipik kiriş tanımlaması hatası alıyorum. tipik kirişi belirlesem de hatayı gideremedim​

Ekli dosyalar

• kaset döşeme.cde
    97.7 KB · Görüntüleme: 28

Nervür döşeme tipik kiriş tanımlaması hatası alıyorum. tipik kirişi belirlesem de hatayı gideremedim

D17 kaset döşemesinde Y önünde tipik kiriş tanımlanmamış.
D16 ve D18 döşemelerinde olduğu gibi büyük diş aralıkları oluşmaması için tüm kaset döşemeler tanımlanırken aynı kirişler referans verilebilir.
1651136570557.png

kaset döşemelerde her iki yön için birer adet hesap kirişi tanımlanabiliyor. kaset döşeme birden fazla döşeme ile komşu ise tipik diş uyarısını yine dikkate almayınız.
kaset çizimleri için önce 1. döşeme ile sürekliliği sağlayacak şekilde hesap kirişi tanımlayıp, çizim alabilirsiniz. daha sonra 2. döşeme ile sürekliliği sağlayacak şekilde hesap kirişlerini düzenleyip çizim alabilirsiniz. hesap kirişleri genel yapı analizini etkilemez.
-Yarı rijit diyafram yönetmine göre çözüm yapılmasını öneririm.
-Projenizdeki analiz ayarları default ayarlar görünüyor. Bu ayarların projenin yapıldığı yer ve zemin bilgilerleri göre düzenlenmesi gerekir.

Geri