Re: KAT KOPYALAMA YAPAMIYORUM.

Merhaba,

Projenizde zemin kat dışındaki katlarda standart ,döşeme, kiriş kolon vb. katmanlar kapatılmış. Ayarlar Katman Ayarları diyaloğuna girin. Hepsini aç satırın tıklayın. "Tüm çizimlere uygula" seçeneğini işaretleyin.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• katman.png
    katman.png
    49.8 KB · Görüntüleme: 10,306
hocam aynı sorunu bende yaşıyorum şuanda yardım edebilir misiniz ?

Ekli dosyalar

• U OFİS.ide10demo
    1.1 MB · Görüntüleme: 251
mandolarian":1ea0xjbm' Alıntı:
hocam aynı sorunu bende yaşıyorum şuanda yardım edebilir misiniz ?

Öncelikle kopya işlemini yapacağınız bir katınızın olması gerekir projede. Bunun için birden fazla kat açmalısınız.

Betonarme menüsü Kat Genel Ayarlarını tıklayınız. Açılan Kat Genel Ayarlarını diyaloğunda yeni kat veya katlar ekleyiniz.

Kat ekleme işleminden sonra programın sol tarafında bulunan toolbardan Kat Kopyala komutu ile kat kopyalama işlemini yapabilirsiniz.

dediğinizi yaptım olmuyor. sağ taraftaki 3 boyutlu gösterim kısmında sadece tek kat görünüyor. hesaplarken 5 kat hesaplıyor ama görüntüde yok o katlar. teşekkür ederim.

Merhaba aşağıdaki resimde kırmızı daire içine alınıp 1 2 3 ile gösterilen işleri sırasıyla yapın ;

1 Kat genel ayarlarından üste kat kopyalayın
2 sağ tarafta orta tiki tıklayın N harfi olsun
3 kat kopyala dan katları üst kata kopyalayın.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• KAT KOPYAMA.png
    KAT KOPYAMA.png
    239.7 KB · Görüntüleme: 9,056
Merhaba,

Aktif çalışma modu objelerini kopyala seçeneği işaretlemelisiniz. Çelik kolonları yükseklik ile ayarlayabilirsiniz.

iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    19.8 KB · Görüntüleme: 844
Merhaba;

Çelik mantığında kolonlar kopyalanmaz. Boylarını bina toplam yüksekliğine göre ayarlayınız.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    224.7 KB · Görüntüleme: 842
Nurgül hanım bu gibi bir çelik merdiveni yapıma nasıl çizebilirim ,genişlik, rıht olarak?

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    38.7 KB · Görüntüleme: 830
Geri