Modal yüklemesinde sistem çözülemiyor

Merhaba

Projem ektedir, modal yüklemesinden sistem çözülemiyor uyarısı alıyorum.
Detaylı inceleme yaptım fakat bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim,
Projede bodrum tavanındaki kot farkı , bir tarafın dükkan bir tarafın daire olduğu için çıkmıştır. Mimari tam bitmediği için ön boyutlandırma için bir çalışma yapmıştım, çatı kat ve makina daireleri tam olarak da ayarlanmadı.

iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• GÖKHAN ÇEVİREN - STATİK.rar
    2.9 MB · Görüntüleme: 193
Muhtemelen bodrum kattaki kolon boylarını kısaltıp zemin kattakileri uzatmamanızdan kaynaklanıyor. Bir de 1. ve 2. katta üst üste döşemeler var. Onları da düzeltinderim. Detaylı çalışıp deneyemedim.

NYILMAZ":10lq714u' Alıntı:
Muhtemelen bodrum kattaki kolon boylarını kısaltıp zemin kattakileri uzatmamanızdan kaynaklanıyor. Bir de 1. ve 2. katta üst üste döşemeler var. Onları da düzeltinderim. Detaylı çalışıp deneyemedim.

döşemeleri tek tek silip baktım, üst üste gelen yok gibi. Hangi numaralı döşemeler isimlerini yazabilir misiniz? Birde kolon boyutlarında hiç bir oynama yapmadım, uzatmamanızdan kaynaklanıyor la ne demek istediniz?
Teşekkürler

Döşemeler, örneğin 2. kat D20, D25. Bir alt katta da aynı yerdeki döşemeler. Kolon boyutları ile ilgili dediğim; bodrum katta perde boyu (üst kot) -50 . buna benzer aynı noktada kolon üst kotları -50 zemin kattaki kolon alt uçları da -50 olursa kirişleri birleşim noktası bir düğüm noktası haline gelecektir.

sadikcafer":3plr79fa' Alıntı:
Merhaba

Projem ektedir, modal yüklemesinden sistem çözülemiyor uyarısı alıyorum.
Detaylı inceleme yaptım fakat bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim,
Projede bodrum tavanındaki kot farkı , bir tarafın dükkan bir tarafın daire olduğu için çıkmıştır. Mimari tam bitmediği için ön boyutlandırma için bir çalışma yapmıştım, çatı kat ve makina daireleri tam olarak da ayarlanmadı.

iyi çalışmalar.

Merhaba,
Sistem çözülemiyor uyarısı , Bodrum katta P10-P18 birleşiminden kaynaklanıyor. P10 panelini kaçıklığı üstten tanımlı olacak şekilde P18'in düğüm noktasından bağlayınız.
Ayrıca;
Panel objelerini tüm katlarda kabuk olarak modelleyiniz.
Geometri kontrolündeki hataları inceleyiniz.

İyi çalışmalar

Teşekkür ederim Levent Bey, bodrum perdelerindeki düzeltmeyi yaptım analiz tamamlandı.

İyi çalışmalar

SELAMLAR..BENDE MODAL ANALİZ KISMINDA SORUNLAR YAŞIYORUM,BODRUM+ZEMİN+GALERİ +9 KAT BİR PROJEM VAR VE 7 KATTAN SONRA KAT EKLEDİGİMDE ANALİZ YAPMIYOR GEOMETRİK KONROL İSTİYOR,GEOMETRİK KONTROLLERDE HERHANGİ BİR HATA GÖRÜNMÜYOR ACİLL YARDIM GEREKLİ..TEŞEKKÜR EDERİM

Böyle bir problem için proje göndermeden bir çözüm bulma ihtimaliniz yok. Nerede hata olduğunu ancak projeye bakarak anlayabiliriz.

Merhabalar bende de bir kaç hata veriyor ama bir türlü çözemedim.Yardımcı olabilir misiniz?

Ekli dosyalar

• ıdeCAD alıştırma.ide10demo
    2.3 MB · Görüntüleme: 56
Geri