Çizim antetine logo eklemek

ssesli

Üye
Selam,

Çizim aldığımız pencerelerde oluşan antet dosyalarında " Projeyi yapan " penceresinde firmamın logosunun Program analiz penceresindeki İdeCAD logosu gibi otomatik olarak eklenmesini istiyorum. Mümkünmüdür?

ssesli":30dod68p' Alıntı:
Selam,

Çizim aldığımız pencerelerde oluşan antet dosyalarında " Projeyi yapan " penceresinde firmamın logosunun Program analiz penceresindeki İdeCAD logosu gibi otomatik olarak eklenmesini istiyorum. Mümkünmüdür?

Eve yapabilirisiniz. Program klasörü altında "Annotations" klasöründe programın kullandığı antet blokları bulunmaktadır. blk uzantılı bu dosyaları açabilir, istediğiniz değişikliği yapar ve tekrar kayıt edebilirsiniz. Logonuzu çizgilerle oluşturun ve istediğiniz blk dosyasının içine yerleştirin.

Açıklamanız için teşekkürler. Fakat Autocad ile bir türlü ilgili .blk dosyasını açıp düzenleyemedim. Eğer mümkünse ufak bir yol gösterici yazarsanız minnettar olurum.

Teşekkürler

ssesli":1k44lewe' Alıntı:
Açıklamanız için teşekkürler. Fakat Autocad ile bir türlü ilgili .blk dosyasını açıp düzenleyemedim. Eğer mümkünse ufak bir yol gösterici yazarsanız minnettar olurum.

Teşekkürler

Blk dosyasını autocad içinde değil, ideCAD'in içinde düzenlemeniz gerekir. Logonuzu çizgi olarak programın içinde çizin veya hazır dwg varsa import edin. Logunun tümü çizgi ile çizilmiş olmaldır. Dosyadan yapıştır ile "Annotations" klasörü altındki blk dosyalarını açabilirsiniz. Logonuzu istediğiniz yere koyun. Dosyaya kopyala ile blk olarak tekrar kayıt edebilirsiniz. Bu şekilde hazır olan antet dosyalarını değiştirebilirsiniz.

Bilgisayarın başnda olmadığım için şu an resim ekleyemiyorum maalesef...

HakanŞahin":1dksnz6q' Alıntı:
ssesli":1dksnz6q' Alıntı:

Teşekkürler

Blk dosyasını autocad içinde değil, ideCAD'in içinde düzenlemeniz gerekir. Logonuzu çizgi olarak programın içinde çizin veya hazır dwg varsa import edin. Logunun tümü çizgi ile çizilmiş olmaldır. Dosyadan yapıştır ile "Annotations" klasörü altındki blk dosyalarını açabilirsiniz. Logonuzu istediğiniz yere koyun. Dosyaya kopyala ile blk olarak tekrar kayıt edebilirsiniz. Bu şekilde hazır olan antet dosyalarını değiştirebilirsiniz.

Bilgisayarın başnda olmadığım için şu an resim ekleyemiyorum maalesef...
Teşekkür ederim. Gayet açıklayıcı oldu.

SM-G925F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

çok ilginç bir konu ve fikir. Yararlı bilgileri paylaştığınız için çok teşekkür ederiz. tüm iyi!!Ayrıca, tüm sorunları çözebilecek
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
için harika seçenekler paylaşmak istiyorum. Eminim bu makaleyi beğeneceksin.

Geri