Kesişimlerle Böl Komutu

Merhaba idecad 8 kullanıyorum. perde ve kirişlerdeki kesişimlerle böl komutunu bulamadım. döşeme kenarı perdeme denk geldiği için döşemeyi bozuyor ve bana atekrar döşeme kenarı çizim şansı vermiyor. Daha önce de açtığım bir konuydu; 1 cm ileri geri şaşırtarak da halledemedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim

Perde komutuna girin. Açılan perde yüzer toolbarında birleştir ve break komutları var. Bunları kullanarak bölebilir veya birleştirebilirsin.

Merhaba,

İstediğiniz veri girişi ekteki projede uygulanmıştır.

Üstte, sağsaki döşeme kenarı 1 cm içeriden girilmiş olup, panel parçalıyken birleştir komutu ile birleştirilmiştir.
Altta, döşeme kenarı 1 cm alttan girilmiştir.

Not: Üzerinde çalışılan güncellemede, veri girişi için bu işlemleri yapmak gerekmemektedir. Döşeme direk tanımlanabilmektedir.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• 1_duzeltilmis.ide85
    36.4 MB · Görüntüleme: 470
Çok teşekkür ederim Hakan bey ellerinize sağlık ? 5 bloklu projemin beşinde de aynı sıkıntı var nasıl çözdünüz kısaca bilgi verebilir misiniz ?

damlatpz":3licxyip' Alıntı:
Çok teşekkür ederim Hakan bey ellerinize sağlık ? 5 bloklu projemin beşinde de aynı sıkıntı var nasıl çözdünüz kısaca bilgi verebilir misiniz ?

Açıklamayı mesaja ilave ettim. Bir sorunuz olursa ofisimizi ararsanız uzaktan erişimle bilgisayarınıza bağlanıp izah edebiliriz.

Tamamdır Hakan bey çok teşekkür ederim. bende üzerinde çalışayım bu yöntemle. İyi Günler İyi Çalışmalar Dilerim.

Geri