Zayıf kat

Merhaba yarım kat bodrum olan projede zayıf kat hatası veriyor. zemin kat ve bodrum katta ıkı farklı temel yaptım fakat ılk kademeli temel projem dogrumu yaptım bilemiyorum ve temel kalınlığını arttırmış olmama ragmen sorunu çözemedim yardımcı olurmusunuz

Ekli dosyalar

• TSLK.rar
    2.8 MB · Görüntüleme: 185
Merhaba,

Gönderdiğiniz proje tamamlanmamış, model içerisinde boş katlar var ve Döşemelerin hiç biri tanımlanmamış,
Deprem yönetmeliği kontrollerinde rijit diyaframlara bağlı olarak kontrol edildiği için öncelikle modeli sonlandırın.
Yarım kat bodrumda ani kesit azalması olduğu için zayıf kat hatası almanız olası. Aşağıdaki forumda sayfasında bahsedilen kontrolleri yapın.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Asansör kuyusunu modelle dahil etmeyin. Ekteki forum sayfasını inceleyin.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Projenin son hali ekte
1- so8 s09 kolonlarında zımbalama hatası veriyo nasıl düzeltebilirim
2-asansörun tek tarafı perde olunca asansör kulesi için ne yapmalıyım çunkı son kattakı döşemeye farklı kırış atamıyorum ve asansör kulesi için ayrı bir kat mı tanımlamalıyım.
3-Merdiveni mesnetlediğimde ona göre analiz yaptığımda analiz yapmıyor sistemi kontrol et diyor ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz.
Tesekkürler.

Ekli dosyalar

• SON1.rar
    4 MB · Görüntüleme: 174
Merhaba
Forumda inceme yaparsanız benzer projeler var,
projenizde çok eksik var,
önerildiği şekilde tamamlayın, tamamladıktan sonra foruma koyarsanız önerilerimiz olur.

Ünver ÖZCAN

Geri