Perde Kas(-) Hatası

puncover

Tanınmış Üye
Merhaba. Projemde perdelerdeki Kas(-) hatasını bir türlü çözemedim. Acaba neden böyle bir fikriniz var mı? Proje altta.

Merhaba
Geometri kontrolündeki;
--Hatalı kolon /kiriş kesişimi,
--Üst üste hatalı kolon kiriş yerleşimi
ve diğer hatalı kısımları düzeltin, düzeltmeden sonrada kurtarmazsa tekrar bakarız.

Ünver ÖZCAN

kolay gelsin bks 1.5 ve kat y.4.9 m olan bu projemde beton sınıfı kesitler ve donatı çaplarının çok iyi olmasına ramen ne yaptıysam perdeler ve bodrumda bazı kirişler kuratrmıyor.... bazı perdelerin etriye araılığı 1 cm yapmama ramen kurtarmıyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevinirim.. prje ekte

Ekli dosyalar

• AA BLOK 2. KISIM.cde
    3.9 MB · Görüntüleme: 38
bana yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı önerilerinizide duymak isterim.bu projenin aciliyeti var ama elden birşey gelmiyor perde donatıları çok sıkı oluyor buda yerinde uygulama açısından neredeyse imkansız

BU DOSYAYI İDE 10.17 DE ÇÖZDÜM HERHANGİ BİR SORUN YAŞAMADIM NEDEN 10.17 İLE 10.20 ARASINDA BU KADAR FARK VAR... ÖNCEDEN 10.17 ÇÖZÜP RUHSAT ALDIĞIMIZ DOSYALAR NE OLACAK BEN ANLAMIŞ DEYİLİM... 10.20 DE ÇÖZMEK İSİYORUM OLMUYOR..YARDIMCI OLANDA YOK. KENDİ MESLEKDAŞLARIMA DA DANIŞTIM BERABER BAKTIK KİMSE ANLAM VEREMEDİ KESİLER DONATILAR BETON SINIFIN YETERİDE İYİ DİYORLAR AMA OLMUYOR NE YAPMALIYIM ANLAMADIM.....İDECADI ARIYORUZ BİREBİR YARDIMCI OLANDA YOK NE YAPMALIYIM Kİ.....MAİL. azadkpln@outlook.com.....05345554915 de numaram yardımcı olacak bir arkadaş varsa iletişime geçerse sevinirim...

azadkpln4549:2s4meic8' Alıntı:
BU DOSYAYI İDE 10.17 DE ÇÖZDÜM HERHANGİ BİR SORUN YAŞAMADIM NEDEN 10.17 İLE 10.20 ARASINDA BU KADAR FARK VAR... ÖNCEDEN 10.17 ÇÖZÜP RUHSAT ALDIĞIMIZ DOSYALAR NE OLACAK BEN ANLAMIŞ DEYİLİM... 10.20 DE ÇÖZMEK İSİYORUM OLMUYOR..YARDIMCI OLANDA YOK. KENDİ MESLEKDAŞLARIMA DA DANIŞTIM BERABER BAKTIK KİMSE ANLAM VEREMEDİ KESİLER DONATILAR BETON SINIFIN YETERİDE İYİ DİYORLAR AMA OLMUYOR NE YAPMALIYIM ANLAMADIM.....İDECADI ARIYORUZ BİREBİR YARDIMCI OLANDA YOK NE YAPMALIYIM Kİ.....MAİL. azadkpln@outlook.com.....05345554915 de numaram yardımcı olacak bir arkadaş varsa iletişime geçerse sevinirim...
Merhaba,
-Eklediğiniz proje Eski versiyon olarak kayıt edilip 10.17 versiyonda çözüldüğünde de aynı hataları vermektedir. Hata vermediğini söylediğiniz 10.17 de çözülmüş İdeCAD proje dosyasını eklerseniz inceleriz. Ayrıca Program güncelleştirmelerinde yapılan çalışmalara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

-Ver 10 kullanıcıları için Teknik Destek Portalı oluşturulmuştur. Verdiğiniz mail adresi teknik destek portalında kayıtlıdır. Sorularınızı portal üzerinden sorabilirsiniz.
Şifrenizi unuttuysanız, aşağıda verilen linkten "Forgot your password" satırını tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni şifre oluşturabilirsiniz.

-Projenize yönelik tespitler ve kesit yetersizliklerine yönelik öneriler de genel olarak aşağıdaki gibidir;
BP12-13-14-33 perdelerin altına bağ kirişi tanımlamış. Bağ kirişleri konstrüktif elemanlardır ve üst yapı etkileşimli çözüm yapılmaz. İlgili perdelerin altında sürekli temel tanımlanması uygun olur.
P01-P03-P07 ve P02-P04-P08 taşıyıcı sitem perdeleri kendi içlerinde ayrı grup perde olarak modellenmesi uygun olur.
TBDY sihirbazında taşıyıcı sistem tipinin A15 seçilmesi uygun olur. (Y yönünde toplam Mdev/M0<0.75 koşulu sağlanmadığı için Analiz Ayarlarında Y yönü için R katsayısının 6 girilmesi gerekir.)
Perdelerde KAs(-) sorunun çözümü için donatı seçimi diyaloğundan etriye için daha büyük donatı çapları seçilirse perde kesme güvenliği sorunları çözümlenmektedir.
Kiriş Nmax sınır değerinin aşılması hakkında aşağıdaki link incelenebilir.

Geri