AutoCAD'ten çizimi nasıl aktarabiliriz.

sayten

Yeni Üye
Bana gelen mimariler hep AutoCAD formatında geliyor. Bu yüzden çizimleri hep kağıda bakarak yapıyorum. AutoCAD çiziminin İde Statiğe nasıl aktarılacağını ve AutoCAd teki ölçek ayarını nasıl yapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Selamlar...

Merhaba,

Bu işlem için Araçlardan/2B Mimari Proje Oku komutunu kullanırsanız.

Önce, Dwg/dxf olarak okuyacağınız dosyada aks, kolon, kiriş, perde objelerinin kendi katmanlarında tanımlı olduğunu teyit edin.

Programda çizimi import edin.

Araçlardan/2B Mimari Proje Oku komutunu çalıştırın.

Açılan diyalogta sırasıyla, aks kolon kiriş vs ikonlarını tıklayarak elemanlara ait katmanlara göre objeleri oluşturun.

İyi çalışmalar..

Merhaba,

Ben yeni bir kullanıcıyım. Bendeki sorun dwg import edemiyorum. dwg formatındaki dosyalarını açamıyor ide.. Ayrıca Autocad download etmemde gereklimi bu şartlarda, problem ne olabilir acaba..

Teşekkürler..

kurcel":zk0ho6ye' Alıntı:
Merhaba,

Ben yeni bir kullanıcıyım. Bendeki sorun dwg import edemiyorum. dwg formatındaki dosyalarını açamıyor ide.. Ayrıca Autocad download etmemde gereklimi bu şartlarda, problem ne olabilir acaba..

Teşekkürler..
Proje Menüsünden İmport/dwg komutunu kullanarak import edebilirsiniz. Autocad e ihtiyaç yok. İmport edemediğiniz dwg dosyasını eklerseniz inceleriz.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• import.png
    import.png
    20.7 KB · Görüntüleme: 21,139
Bir süre önce bilgisayarımın dili ingilizce idi. dwg dosyasında Türkçe karakter var iken idecad içine import edemiyordum. Belki sizde de aynı problem yaşanıyordur

enesucar":3shsh0xq' Alıntı:
YasinTezel":3shsh0xq' Alıntı:
Merhaba

Import edemediğiniz dwg dosyasını eklerseniz inceleriz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

bu dosyayı import edemiyorum
dwg dosyasını direk buraya yükleyemediğim için link bıraktım

Merhaba

DWG Çizimi blokları patlatıp 2010 versiyon olarak kayıt ettim. ideCAD e import edebilirsiniz.
Çizim içeriğindeki ihtiyacınız olmayan tüm çizimleri tarama / tefriş gibi sildikten sonra import ederseniz daha hızlı çalışabilirsiniz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri