Kolon zımbalama hatası

yasarusta

Yeni Üye
iyi günler ekli projemde
1-zemin kat s23 ve s25 isimli kolonlar altta ve üstte devam etmesine rağmen zımbalama hatası alıyorum.
2- merdiven analizi yaptığımda da grafik aşağıda görünüyor mesnetlenmeyle ilgili hata mı yaptım bilemedim.
3-D17 döşemesi mimari sebeplerden şekli öyle olması mecburi, önüne koyduğum kirişlerle ilgili alternatif bir şekil bulamadım bu konuda yorumunuz varsa memnun olurum.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba
Öneri proje ekte
--Merdiven ile birlikte çözecekseniz yarı rijit diyafram çözmelisiniz. (merdiven mesnetlemeside tam doğru değil)
--Rijit çözümde merdivenli çözmeye gerek yok yükler alınmaz siz ilave olarak merdiven yüklerini girmelisiniz.
--Geometri kontrolündeki hataları düzeltin.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• UO RIJIT çiftlik dükkan konut.cde
    2.7 MB · Görüntüleme: 447
sağolun emek vermişiniz ama zemin kat radye döşemelerin sağdaki -40 kotunda olacaktı mimari proje gereği. onu sıfırlayınca zımbalama kurtarmış görünüyor. tekrar -40 girince yine hatalar oluştu.

Merhaba
yasarusta:3810ii9b' Alıntı:
sağdaki -40 kotunda olacaktı mimari proje gereği. onu sıfırlayınca zımbalama kurtarmış görünüyor. tekrar -40 girince yine hatalar oluştu.
Bu temeli -40 kotunda 80cm, S25 kolonunu 50/35 yaparsanız problem kalmıyor.
Ben sizin asıl asansör altında kaldırdığım radyeyi sormanız beklerdim.
Asansör altında kalan radye temeli aşağıdaki verilen linkteki gibi dizayn etmenizi öneririm.

Ünver ÖZCAN

ASANSÖR KUYUSU NASIL MODELLENİR
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

80cm radye, kolon 50/40 da yapsak kurtarmıyor ama kolon üstüne binen kolonda zımbalama hatası vermesi mantıklı mı. zemin kat s25 kolonunun radyeyle bağlantısı yok onda da hata veriyor s23 te de

yasarusta":3p1ayarn' Alıntı:
80cm radye, kolon 50/40 da yapsak kurtarmıyor ama kolon üstüne binen kolonda zımbalama hatası vermesi mantıklı mı. zemin kat s25 kolonunun radyeyle bağlantısı yok onda da hata veriyor s23 te de
Merhaba,
Projede kademe nedeniyle zemin katta da radye temel var. S23 ve S25 kolonları zemin kattaki radye temel bağlandığı için zımbalama kontrolü yapılması normal.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• temel.PNG
    temel.PNG
    108.5 KB · Görüntüleme: 2,663
Geri