Radye temelde ağ oluşturulamıyor hatası

Merhabalar,
Ekteki projede radye temelde kalınlık 50 cm üzerine çıkarılıp analiz yapılınca ağ oluşturulamıyor hatası alıyorum. Nedeni ne olabilir acaba?
İyi çalışmalar

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

zekaikc":bsw4n7y2' Alıntı:
Merhabalar,
Ekteki projede radye temelde kalınlık 50 cm üzerine çıkarılıp analiz yapılınca ağ oluşturulamıyor hatası alıyorum. Nedeni ne olabilir acaba?
İyi çalışmalar
Merhaba,
Eklediğiniz projede mevcut durumda da radye döşeme ağları doğru oluşmuyor. Analiz Ayarları/Temel Zemin sekmesinde "radye temel-üst yapı" bağlantı yöntemini "Direkt bağlantı" seçiniz.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• d_b.PNG
    d_b.PNG
    68.2 KB · Görüntüleme: 3,110
Levent Özpak":17d6a66k' Alıntı:
zekaikc":17d6a66k' Alıntı:
Merhabalar,
İyi çalışmalar
Merhaba,
Eklediğiniz projede mevcut durumda da radye döşeme ağları doğru oluşmuyor. Analiz Ayarları/Temel Zemin sekmesinde "radye temel-üst yapı" bağlantı yöntemini "Direkt bağlantı" seçiniz.
İyi çalışmalar

Teşekkürler cevabınız için.
Radye döşeme ağlarının doğru olup oluşmadığınız nasıl inceleyebilirim. Bir de rica etsem "direk bağlantı" ile "bağlantı bölgesini büyüt" seçeneğinin farkı nedir acaba kısaca anlatmanız mümkünmü?

zekaikc":3gr5gso4' Alıntı:
Teşekkürler cevabınız için.
Radye döşeme ağlarının doğru olup oluşmadığınız nasıl inceleyebilirim. Bir de rica etsem "direk bağlantı" ile "bağlantı bölgesini büyüt" seçeneğinin farkı nedir acaba kısaca anlatmanız mümkünmü?
-Radye döşeme ağlarının oluşup, oluşmadığını analiz modelinden inceleyebilirsiniz.
-Radye temel-üst yapı bağlantı yöntemi; Kolon - perde yükünün dağıtılacağı alanı belirler. "Direk bağlantı" seçeneği ile yük kolon-perde genişliği kadar bir alana verilir. "Bağlantı bölgesi büyütme" seçeneği ile verilen oran kadar bir alana yük dağılımı yapılır.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• ek_m.png
    ek_m.png
    147.6 KB · Görüntüleme: 3,089
  • b-m.PNG
    b-m.PNG
    211.6 KB · Görüntüleme: 3,089
Merhaba;
Tk06 kirişinin altında radye döşeme kenarı kalmış.(Ayrıca bu kiriş radye döşeme ile çakışmış). Silince analizde ağlar oluşuyor.

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    6.2 KB · Görüntüleme: 3,061
s_f_d":2x74gd9d' Alıntı:
Merhaba;
Tk06 kirişinin altında radye döşeme kenarı kalmış.(Ayrıca bu kiriş radye döşeme ile çakışmış). Silince analizde ağlar oluşuyor.
Merhaba,
Sayın "zekaikc" nin eklediği projede TK06 temeli silindiğinde de radye döşeme ağları oluşmamaktadır.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• r_k.PNG
    r_k.PNG
    120 KB · Görüntüleme: 3,048
Özur dilerim.
Ben bir sonraki dosyayi indirmistim. (UO)

İyi calismalar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri