Görünüs penceresi donuyor

Merhabalar , bilgisayarıma yüklediğim lisanslı idecad programını kurduktan sonra idecad içinde kendi ayarlarımı yapmaya çalışıyordum. Fakat çalışma alanında sağ taraftaki perspektif veya diğer görünüş pencerelerinde sorun oluşmaya başladı. Sorun ise görünüş pencerelerinin donması yani pencere üzerine geldiğim zaman hiçbir şekilde oynatamıyorum. Ama bu pencereyi büyüttüğüm zaman istediğim şekilde sağa sola ve döndürme işlemini yapabiliyorum. Daha sonra pencereyi küçülttüğümde enson ne yaptıysam orda kalıyor. Yine pencere üzerinde işlem yapamıyorum. Bu sadece sağ taraftaki görünüş penceresinde olan bir sıkıntıdır. Şimdiden ilgileriniz için teşekkür ederim. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

cengizhan1025":4330t04t' Alıntı:
Merhabalar , bilgisayarıma yüklediğim lisanslı idecad programını kurduktan sonra idecad içinde kendi ayarlarımı yapmaya çalışıyordum. Fakat çalışma alanında sağ taraftaki perspektif veya diğer görünüş pencerelerinde sorun oluşmaya başladı. Sorun ise görünüş pencerelerinin donması yani pencere üzerine geldiğim zaman hiçbir şekilde oynatamıyorum. Ama bu pencereyi büyüttüğüm zaman istediğim şekilde sağa sola ve döndürme işlemini yapabiliyorum. Daha sonra pencereyi küçülttüğümde enson ne yaptıysam orda kalıyor. Yine pencere üzerinde işlem yapamıyorum. Bu sadece sağ taraftaki görünüş penceresinde olan bir sıkıntıdır. Şimdiden ilgileriniz için teşekkür ederim. Bu sorunu nasıl çözebilirim ?

Sorun ekran kartınızın opengl görüntü verme performansıyla alakalı olabilir. Nvidia GeForce ekran kartı önermekteyiz. Nvidia GeForce ekran kart kullanıyorsanız ekran kartı sürücülerini güncelleyin. Dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız, bir çok dizüstü bilgisayarlarda onboard düşük işlemcili ve harici yüksek işlemcili iki kart bulunur. Programı çalıştırırken yüksek işlemcili ekran kartı ile çalıştırmanız gerekir.

Masaüstü için optimum performans sistem gereksinimleri:
- Intel i5-7600k
- 64 bit Windows 7, 8 veya 10 işletim sistemi
- 16 GB RAM
- Nvidia GeForce GTX 1050 harici ekran kartı
- 1920x1080 monitör çözünürlüğü

Masaüstü için yüksek performans sistem gereksinimleri:
-Intel i7-7700k
-64 bit Windows 7, 8 veya 10 işletim sistemi
-32 Gb ram
-Nvidia Geforce GTX 1060
-En az 1920x1080 monitör çözünürlüğü

Dizüstü için optimum performans sistem gereksinimleri:
- Intel Core i5-7300HQ
- 16 GB RAM
- Nvidia GeForce GTX 1050M harici ekran kartı
- 1920x1080 monitör çözünürlüğü

Dizüstü için yüksek performans sistem gereksinimleri:
- Intel Core i7-7700HQ
- 32 GB RAM
- Nvidia GeForce GTX 1060M harici ekran kartı
- En az 1920x1080 monitör çözünürlüğü

Ekli dosyalar

• grafik işlemci.PNG
    grafik işlemci.PNG
    61.8 KB · Görüntüleme: 1,590
benim diz üstü bilgisayarımın işlemcisi aşağıda bahsettiğiniz yüksek özellikli dizüstü bilgisayarın tüm özelliklerinde lakin yine aynı problemi alıyorum beyefendi. nvidia geforce gtx özelliği de mevcut durumdadır.

cengizhan1025:88rs38ji' Alıntı:
benim diz üstü bilgisayarımın işlemcisi aşağıda bahsettiğiniz yüksek özellikli dizüstü bilgisayarın tüm özelliklerinde lakin yine aynı problemi alıyorum beyefendi. nvidia geforce gtx özelliği de mevcut durumdadır.

Ekran kartı sürücülerini güncelleyin. Düşük işlemcili ikinci kart olup olmadığını kontrol edin. Programı çalıştırırken düşük değil, yüksek ile çalıştrmanız gereklidir. Bu adımları kontrol ettikten sonra sorunuz halen devam ederse, Bursa ofis, teknik servisimizi arayarak, uzaktan erişimle bilgisayarınıza bağlanmasını sağlayabilirsiniz. Sorunuzu inceler, çözümü için yardımcı oluruz.

Bursa ofis:
0224 220 6717
Uzaktan destek almak için kullanabileceğiniz yazılım:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Tamamdır. Çok teşekkür ederim. Sorun güncellemeden kaynaklıymış. Bir sorum daha olacaktı. Peki bu görünüş veya perspektif penceresini nasıl çoğalta bilirim yani şuan 2 tane ben bunu 3 tane yapmak istiyorum. Kusura bakmayın yeni başlıyorum o yüzden başınızı şişirdim :)

cengizhan1025":vhjifa2z' Alıntı:
Tamamdır. Çok teşekkür ederim. Sorun güncellemeden kaynaklıymış. Bir sorum daha olacaktı. Peki bu görünüş veya perspektif penceresini nasıl çoğalta bilirim yani şuan 2 tane ben bunu 3 tane yapmak istiyorum. Kusura bakmayın yeni başlıyorum o yüzden başınızı şişirdim :)
Ribbon menüde, Görüntü/Pencere bölümü/Görüntü Konfigürasyonu tıklayın. Açılan pencerede ekranın kaça bölüneceğini seçebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    27.6 KB · Görüntüleme: 1,592
Geri