Sürekli temel donati atmiyor

PROJE EKTEDİR KİMİ, SÜREKLİ TEMELDE DONATI YOKKEN , KİMİNDEDE AŞIRI FAZLA VAR TEMEL TASARIMINDA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM
BİRDE SEBEPSİZCE BİR KİRİŞİMDE AŞIRI DONATI YIĞILMASI VAR AMA BİR ÇÖZÜM ÜRETEMEDİM
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    214.7 KB · Görüntüleme: 3,057
  • 1.jpg
    1.jpg
    189.1 KB · Görüntüleme: 3,055
  • Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    305.2 KB · Görüntüleme: 3,056
Re: SÜREKLİ TEMEL DONATI ATMIYOR

Merhaba
Öneri dengelenmiş proje ekte
-- size (B) hataları kaldı,
--Çatı katını, temeli düzelttim,
--5. katta (sol sağ konsollar olmamış) düzeltme yaptım diğer katlarda da benzerini alın,

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• UO24 METİN ÖZDOĞAN DENEME.cde
    885.1 KB · Görüntüleme: 397
unver":l0zaupcf' Alıntı:
Merhaba
Öneri dengelenmiş proje ekte
-- size (B) hataları kaldı,
--Çatı katını, temeli düzelttim,
--5. katta (sol sağ konsollar olmamış) düzeltme yaptım diğer katlarda da benzerini alın,

Ünver ÖZCAN

ÜNVER BEY TEŞEKKÜR EDERİM YARDIMINIZ İÇİN FAKAT SÜNEKLİK DÜZEYİNİ YÜKSEĞE ÇEKMEMİZDEKİ AMAÇ NEDİR KARMA SİSTEMLE ÇÖZDÜĞÜMÜZDE HEMDE R HATALARINI ALMIYORDUK.TEŞEKKÜR EDERİM
BİRDE ÜNVER BEY 4/5 R DURUMUNUN MANTIĞI NEDİR HANGİ DURUMLARDA KULLANMAMIZ LAZIM

Merhaba
hydrkrmn":2vq1eniz' Alıntı:
ÜNVER BEY TEŞEKKÜR EDERİM YARDIMINIZ İÇİN FAKAT SÜNEKLİK DÜZEYİNİ YÜKSEĞE ÇEKMEMİZDEKİ AMAÇ NEDİR KARMA SİSTEMLE ÇÖZDÜĞÜMÜZDE HEMDE R HATALARINI ALMIYORDUK.TEŞEKKÜR EDERİM
BİRDE ÜNVER BEY 4/5 R DURUMUNUN MANTIĞI NEDİR HANGİ DURUMLARDA KULLANMAMIZ LAZIM
(B) hatalarını almıyorduk.
Süneklik düzeyini yükseğe çekerseniz yatay kuvvetler daha büyük bir katsayıya bölündüğü için binaya daha az yatay kuvvet etkiler. Bu durumda (B) hataları çıkarsa düzeltmeniz gerekir. (Donatı az çıkar. Devrilme tahkiki de yeterli duruma gelebilir.)
Karma ve sınırlı da (B) kontrolü yapılmaz.
Bu durumlar kısıtlamalar dahilinde mühendisin inisiyatifindedir. Ben seçim yaparken yüksek-karma-sınırlı sıralamasına dikkat ederek seçim yapıyorum.(Program sihirbazı da yüksekten sınırlıya doğru yönlendirme yapıyor.)
Yukarıda anlatılanlarla birlikte bu yönetmelikte devrilme tahkiki de geldi. Yüksek-karma-sınırlı durumunda yapıda dengelemede problem olmasa dahi devrilme, birinde yeterli olur birinde olmayabilir. Bu durumlar da kontrol edilerek süneklilik düzeyine karar vermek gerekir diye düşünüyorum.
4/5R konusunda forumdaki bilgilendirme ve tartışma konularını okuyunuz.

Ünver ÖZCAN

Geri