Analizde donmalar yapıyor

iserivolkan

Yeni Üye
ANALİZ ÇOK UZUN SÜRÜYOR.
ANALİZ YAPTIKTAN SONRA PROGRAM YANIT VERMİYOR
KENDİSİNE ÇOK ZOR GELİYOR
İNTEL (r) CORE (tm) İ5-7400 CPU 3.00 GHZ
16GB RAM
ESKİYE GÖRE ANALİZ SÜRE FARKI OLABİLİR AMA BİR ANALİZ 8-10 DAKİKA ARALIĞINDA SÜRECEKSE İŞİMİZ VAR????????????????????????????????????????????????????????

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

yusuf15hira17:2dhwge6k' Alıntı:
Merhaba İsmail Bey ;

tavsiye ettiğiniz gibi sonlu eleman genişliklerim 25 cm iken 1 metreye cıkardım modal parametreleri dediğiniz gibi yapıyordum zaten orda bir işlem yapmadım. yarı rijit çözüm yapmama ragmen 23 dakikada yapılan analiz 4 dakikaya düştü. yardımınız için teşekkür ederim. sonlu eleman genişlikerim 1 metre olarak kalsa yanlış birşey yapmış olurmuyum acaba? ne gibi dezavnatajları olabilir .

saygılarımla.

Ismail Hakki Besler:2dhwge6k' Alıntı:
yusuf15hira17:2dhwge6k' Alıntı:
Merhaba;

Yeni programla analizlerim 10dk ila 40dk arasında değişen bi sürede tamamanıyor. Bilgisayarımdan kaynaklı oldugunu düşündüğümden ram yükseltmeleri ssd yükseltmeleri vs yaptırdım. Bilgisayarımın hızını oldukça yükseltmeme ragmen analiz süresinde hiçbir değişiklik olmadı. Bu analiz süresini kısaltmanın bir yolu varmı acaba?

Yapınızın kolon perde boyutlarını belirlerken ;

Ekran sol ust köşedeki yarı rijit obsiyonunu işaretini kaldırın
Modal parametrelerde Uz Rx Ry Rz serbestliklerindeki işaretleri kaldırın
Doşeme ve perde sonlu eleman aralığını 1m yapın

Tasarıma karar verip yetersizlikleri halletikten sonra final analizi yaparken eğer yapı yarı rijit gerktirmiyorsa yarı rijit çozmeyin
Düşey deprem için respose spektrum analizi yapmanızı gerektiren durum yoksa modal parametrelerden Uz işareti kaldırın
Modal parametrelerde Rx ve Ry işaretlemeyin

Geri