Radye temeli dilatasyonla bölmelimiyim

ÖNCELİKLE KOLAY GELSİN HERKEZE
-2B+Z+A+7 NORMAL KATTAN OLUŞAN 11 KATLI PROJEMDE DAHA ÖNCE YAPMADIĞIM YÜKSEK KİRİŞ AÇIKLIKLARIYLA KARŞI KARŞIYAYIM.MODELLEME YAPMAYA ÇALIŞTIM. FAKAT BAZI KİRİŞ VE RADYE TEMELLERDE BİRDE TS 500 E UYGUN OLMAYAN PROBLEMLER VAR BUNLARI NASIL GİDEREBİLİRİM EPEY Bİ DENEME YAPTIM AMA SONUCA ULAŞAMADIM.
- BİRDE EKLEREDE YÜKLEYECEĞİM ZEMİN ETÜDÜNDE ARAZİDE İKİ TİP ZEMİN VAR GÜVENLİ TARAFDA KALMAK AMACIYLA DÜŞÜK OLAN DEĞERLERİ ALDIM FAKAT TEMELLERİ AYIRARAK FARKLI DİZEYN YAPABİLİYOMUYUZ.
- RADYE TEMELİ DİLATASYON İLE BÖLME KONUSUNDA KARARSIZ KALDIM DİLATOSYANU UYGULAYABİLECEĞİM SİSTEM NASIL OLMALI SİZCE

AYRICA PROGRAMDA BAZI ABSÜRT KİRİŞ DONATILARI OLUYOR SONUÇTA YENİ YÖNETMELİK VE YENİ BİR PROGRAM VERSİYONU OLMASI DİYE DÜŞÜNÜYORUM BU KONUDA GÜNCELLEME OLACAKMIDIR.
ŞİMDİDEN İLGİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.GENELDE DÜZ BİNALARA ALIŞTIĞIMIZ İÇİN BU PROJEDE ZORLANDIM BİLGİNİZE BAŞVURMA GEREĞİ DUYDUM.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba
Önerilerim:
--Yapınızı kaset döşemeli olarak girmişsiniz yapı asmolenli olarak girilmeli, (kasetli olarak kabul edilebilmesi için kaset aralıkları her iki yönde eşit veya eşite yakın olmalı.)
--Açıklığı fazla olan bu yapıyı kolon kiriş sistemi olarak çözün,
--Her iki yönde ilave deprem perdesi koyun,
--Alt kat döşemelerinde büyük boşluklar olduğundan Yarı rijit diyafram olarak çözün,
--merdiven mesnet koşulları belirlenmemiş, (merdiven çevresini perde yapsanız iyi olur)
--Geometri kontrolündeki hataları düzeltin,
--8. katı çatı kat olarak işaretleyebilirsiniz,
--Boşluklu döşemelerde merdiven varsa yüklerini alın, döşeme kalınlıkları az.
--Döşemelerdeki hareketli yükler az,
--Zemin katta K53-K76 kirişi gibi kırıklı kiriş yapmayın kiriş kolondan kolona düz gitsin,
--Farklı zemin değeri olan yerleri Dilatasyon ile ayırabiliyorsanız iki ayrı yapı olarak çözün,
--Bodrum perdelerine yatay toprak yükü verin,
--Ekteki gibi olan yerleri düzeltin,
Sonuç: Modellemeyi yeniden yapın.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• HATALI KESİŞİMLER.png
    HATALI KESİŞİMLER.png
    85.2 KB · Görüntüleme: 2,940
Geri