ideCAD v10 Rijit Diyaframlar

Apocalpyse

Etkin Üye
Merhabalar,

Ide 10'da çalışmakta olduğum projede bazı katlarda birden fazla rijit diyafram mevcut, bunlar bazı katlarda asma kat çekmelerinden kaynaklı, bazı katlarda farklı kotlara oturan döşemelerden kaynaklı. Bu sebeple birden fazla rijit diyafram olmasından yana bir sıkıntım yok ancak sorunum çizimle ilgili. Ide 7'de birden farklı rijit diyaframlı yapıda çizimlerde kiriş isimlerin önünde rijit diyafram numaralarını görmek istemediğimde tüm diyaframların isimlerini aynı yapıyordum ve bu sorundan kurtulmuş oluyordum. Ide v10'da bunu nasıl yapabilirim. Sorun tamamen kalıp planı ve kiriş açılımı oluşturmayla alakalı. isimlendirme KZ01 - KZ02 gibi devam etsin diye (KZA01 - KZB02 şeklinde olmaması için)

Teşekkürler iyi çalışmalar.

Eski uygulamaya bir örnek.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Forumun arama özelliği, bu ve her türlü sorununuzda size yardımcı olacaktır. Sağ ustte Ara kutucuğu var. Buraya "kat indisi" yazıp ara tuşuna basarsanız bu konu ile direkt alakalı yüzlerce sayfa bulursunuz.

Ekli dosyalar

• arama kutusu.png
    arama kutusu.png
    19.4 KB · Görüntüleme: 2,587
İsmail bey, forumda nasıl arama yapılacağını gösterdiğiniz için teşekkür ederim. Zaten konu ile ilgili arama yaptım.

Bu şekilde girilince (Hiç değişiklik yapılmaz ise bu zaten)

Sonuç:

Virgul ile ayırınca
Orta kısım saçmalıyor
Hiç indis yazılmazsa
Sonuç bu oluyor herşey güzel görünüyor ama yapı denetim firması kabul etmiyor. Kat indisleri görünecekmiş...

Sonuç olarak virgül ile ayırınca rijit diyaframa bağlı olmayan objelerin isimleri saçmalıyor.
Asıl proje çok kompleks yükleyemedim çok büyük olduğu için. Istanbul ofisle görüştüm. sanırım bi düzeltme gerekecek.
Teşekkürler

Merhaba,

İsimlendirmeyi 7 versiyonundaki gibi yapmak için,
1. Yapının analizini yapın.
2. Kat Genel Ayarlarında girin. Rijit diyaframlar indekslerini virgülle ayırarak yazın. (ZA,ZB)
3. Çizim alın.

İsimlendirmeyi kat genel ayarlarındaki indeksten bağımsız, kat kat yapmak isterseniz.
1. Kat genel ayarlarında indeks satırını boş bırakın.
2. Her katı kendi içinde otomatik obje adlandır ile indeks vererek adlandırın.

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• Untitled1.png
    Untitled1.png
    21.5 KB · Görüntüleme: 2,468
  • Untitled2.png
    Untitled2.png
    24.5 KB · Görüntüleme: 2,465
  • rd_isimlendirmeörnek.ide10
    504.5 KB · Görüntüleme: 338
Geri