Rapordaki ile 3B Kesit Tesirlerindeki Değerler Tutmuyor.

MrtGrsl

Etkin Üye
Kesit tesirlerinde 59tf olan değer raporda 70tf olarak gözüküyor.

Ekli dosyalar

• Nmax.jpg
    Nmax.jpg
    40.1 KB · Görüntüleme: 2,076
  • Nmax2.jpg
    Nmax2.jpg
    127.6 KB · Görüntüleme: 2,076
Bir de daha önce sorduğum bu soruya cevap alamadım ama.
Kolon aplikasyon planlarında etriye ve çiroz açılımları pas payı 3 cm olmasına rağmen etriye uzunlukları 3.5cm e göre belirleniyor.Örneğin 30 luk kolonda 23 cm etriye çıkıyor 24 olması gerekirken bunu nasıl düzeltebiliriz?

MrtGrsl":2zfnavw6' Alıntı:
Kolon aplikasyon planlarında etriye ve çiroz açılımları pas payı 3 cm olmasına rağmen etriye uzunlukları 3.5cm e göre belirleniyor.Örneğin 30 luk kolonda 23 cm etriye çıkıyor 24 olması gerekirken bunu nasıl düzeltebiliriz?
Merhaba,

Eriye ve çiroz uzunluğu kolon parametrelerinde verdiğiniz beton örtüsüne bağlıdır. Kolon için beton örtüsünü 4 alırsanız değer 24 cm görünecektir.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    12.4 KB · Görüntüleme: 2,022
HakanŞahin":fppfgq5f' Alıntı:
MrtGrsl":fppfgq5f' Alıntı:
Merhaba,

Eriye ve çiroz uzunluğu kolon parametrelerinde verdiğiniz beton örtüsüne bağlıdır. Kolon için beton örtüsünü 4 alırsanız değer 24 cm görünecektir.
Bu sefer de antetlerde net beton örtüsü 2.5 cm görünüyor.Kiriş parametrelerinde beton örtüsü 4.5 ama çizilen etriye uzunlukları olması gerektiği gibi fakat kolonlarda ve perdelerde 1cm eksik çıkıyor.

MrtGrsl":3ezvhgns' Alıntı:
HakanŞahin":3ezvhgns' Alıntı:
MrtGrsl":3ezvhgns' Alıntı:
Merhaba,

Bu sefer de antetlerde net beton örtüsü 2.5 cm görünüyor.Kiriş parametrelerinde beton örtüsü 4.5 ama çizilen etriye uzunlukları olması gerektiği gibi fakat kolonlarda ve perdelerde 1cm eksik çıkıyor.

TS500/ŞUBAT 2000 :
0.2.2 - Beton Örtüsü
Beton örtüsü, boyuna donatı ağırlık merkezi ile en dış beton lifi arasında kalan uzaklıktır.
0.2.15 - Net Beton Örtüsü
Net beton örtüsü, en dıştaki donatı dış yüzü ile en dış beton lifi arasında kalan uzaklıktır.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Kiriş parametre ekranı açıkken F1 yardım tuşuna basarsanız, konu ile ilgili program yardımına ulaşabilirsiniz.

sahinsukru":3nvf799j' Alıntı:
Kiriş parametre ekranı açıkken F1 yardım tuşuna basarsanız, konu ile ilgili program yardımına ulaşabilirsiniz.
Cevabınız için teşekkürler ama benim kastettiğim şey kolon da kiriş de 4.5cm beton örtüsüne sahipken 30 cmlik genişlik için birinin etriyesi 23 cm diğerinin 24 cm olarak çiziliyor.

Geri