İstinat Duvarı TBDY2018 Uyumluluğu

eissenhover

Etkin Üye
Merhabalar, İdecad v10 kullancısıyım, TBDY2018 de devrilme katsayısı 1,3 olarak gözükmekte, ide v10 da 1,2 olarak gözükmekte, istinat duvarları ile alakalı 2018 uyumluluğu yapılmadı mı acaba yoksa ben kavramları mı karıştırıyorum

Ismail Hakki Besler":179k5skt' Alıntı:
MaFiAMaX":179k5skt' Alıntı:
Merhaba,

İstinat duvarı ne zaman yeni yönetmeliğe göre güncellenecek?
Henüz ne zaman güncelleneceği ile ilgili belirlenmis bir tarih yok. Ancak yakinda çikacak güncellemede yer almayacak. Gelecek güncelleme riskli yapilari içerecekken, daha sonraki güncelleme doğrusal performans analizini icerecek.

Merhaba,
İstinat duvarı parametrelerinde devrilme güvenliği katsayısı değiştirilebilmektedir.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    16.2 KB · Görüntüleme: 3,178
teşekkürler Hakan Bey, bende manuel olarak depremli ve depremsiz durum için katsayıyı 1,3 olarak değiştiriyorum, bu şekilde hesaplama yapıldığı takdirde 2018 yönetmeliği için tüm gereklilikleri sağlamış oluyor muyuz, proğramda ki diğer tüm altyapı uyumlu mu 2018 ile?

eissenhover":1bts2mtw' Alıntı:
teşekkürler Hakan Bey, bende manuel olarak depremli ve depremsiz durum için katsayıyı 1,3 olarak değiştiriyorum, bu şekilde hesaplama yapıldığı takdirde 2018 yönetmeliği için tüm gereklilikleri sağlamış oluyor muyuz, proğramda ki diğer tüm altyapı uyumlu mu 2018 ile?
Merhaba,
Hayır, 16.12.2 devamında Sds'ye bağlı statik ve dinamik toprak basıncı hesapları var. Eskisinde Ao'a bağlıydı.

Geri