Döşeme gerilme kontrolü hatası alıyorum

Döşeme gerilme sorunu alıyorum ekteki resimlerde alakasızlığı farkedeceksinizdir.Şimdi biz bunu belediyeye verdiğimizde ve orda bu hata görüldüğünde program hatası mı diyeceğiz.
Kaldıki genelde belediye kontrolörleri idecad e karşı temkinli yaklaşıyor en azından benim çalıştığım belediyeler ve bu insanlarla ancak 1 adet cümle kurarak konuşabiliyorsunuz,şimdi sorum şu tek cümlede bu sıkıntımı nasıl anlatabilirim?

Ekli dosyalar

• 11.PNG
    11.PNG
    47.3 KB · Görüntüleme: 3,359
  • 22.PNG
    22.PNG
    24 KB · Görüntüleme: 3,361
Re: DÖŞEME GERİLME KONTROLÜ SORUNU

Merhaba,

Modelinizi paylaşın, belki modelleme hatasıdır düzeltilebilir.

Re: DÖŞEME GERİLME KONTROLÜ SORUNU

myıldız25":6f91u7p9' Alıntı:
Döşeme gerilme sorunu alıyorum ekteki resimlerde alakasızlığı farkedeceksinizdir.Şimdi biz bunu belediyeye verdiğimizde ve orda bu hata görüldüğünde program hatası mı diyeceğiz.
Kaldıki genelde belediye kontrolörleri idecad e karşı temkinli yaklaşıyor en azından benim çalıştığım belediyeler ve bu insanlarla ancak 1 adet cümle kurarak konuşabiliyorsunuz,şimdi sorum şu tek cümlede bu sıkıntımı nasıl anlatabilirim?
Bu hata yeni yönetmelik ile beraber çokça karşımıza çıkacak gibi görünüyor.
Hatayı düzeltmek için;
--Döşeme kalınlığını artırabilirsiniz,
--Döşeme donatısı hangi yönde hata veriyorsa (perde ile kesişim noktasında) ilave donatısını artırabilirsiniz.
--Döşeme donatısı mesnet ilavesini kesişim noktasında artırabilirsiniz, ...
Ben döşemeye ilave ekleyerek problemimi çözmüştüm. İyi çalışmalar.

myıldız25":1uf0y1yy' Alıntı:
Döşeme gerilme kontrolu yaptırmayı gerektirecek, hangi sebep var bu projenizde? Döşeme gerilme kontrolu ancak yarı rijit diyafram çözmenizi gerektirecek durumlarda yapılır. Neden yarı rijit diyafram çözdünüz bu projeyi?

Projenizi eklerseniz nasıl gidereceğinizi önerebiliriz.

myıldız25":1nkoncug' Alıntı:
ideCAD'e karşı neden temkinli yaklaşıyorlar? Bütün programları enine boyuna incelemişler veya inceletmişlermi de diğer programları daha güvenli bulmuşlar. Eğer öyle bir şey varsa inceleme sonuçlarını göstersinler isterim. Bizde bilgilenmiş oluruz. Ben internette yapılan bazı araştırmaları inceledim. Durum öyle dedikleri gibi gözükmüyordu.

ofmorbel":25k5p3yk' Alıntı:
myıldız25":25k5p3yk' Alıntı:
ideCAD'e karşı neden temkinli yaklaşıyorlar? Bütün programları enine boyuna incelemişler veya inceletmişlermi de diğer programları daha güvenli bulmuşlar. Eğer öyle bir şey varsa inceleme sonuçlarını göstersinler isterim. Bizde bilgilenmiş oluruz. Ben internette yapılan bazı araştırmaları inceledim. Durum öyle dedikleri gibi gözükmüyordu.

Arkadaşın bahsettiği kişilerin açıklaması nedir bilmiyorum ama genelde temkinli yaklaşmaları yazılımı bildiklerinden değil bilmediklerinden kaynaklanıyor. Örneğin ETABS da verseniz kabul etmiyorlar zaten. Kendilerini bildi bileli bir yazılım gördükleri için başka bir yazılımın rapor sonuçlarını anlamak için zaman harcamıyorlar. Bugüne kadar karşılaştığım kontrol birimlerinde ezberci, mesleğe hakim olmayan mühendislerle daha çok karşılaştım. Çok nadir, donanımlı ve ne istediğini bilen mühendis ile karşılaştım. O mühendislere de amirleri işi uzatmamaları için telkinde bulunup sayılarının kısıtlı kalmasını sağlıyor :) He sırf egolarından, bilmedikleri ama kulaktan duyduğu bir konuyu önünüze süren ve işinizi yokuşa süren de var. Sabırlı olup, aslında bir şey bilmediğini kendisine nazikçe anlatınca iyi arkadaş olabilirsiniz :D

Geri