Merdiven genel raporunda programın hata vermesi

Merhabalar üzerinde çalıştığım bir projede,merdiven raporu almak istediğimde program hata veriyor ve kapanıyor.Sebebi nedir.Nasıl çözebilirim bu durumu.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Gokhan30":gkddrx0k' Alıntı:
Merhabalar üzerinde çalıştığım bir projede,merdiven raporu almak istediğimde program hata veriyor ve kapanıyor.Sebebi nedir.Nasıl çözebilirim bu durumu.Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

Merhaba,
Projenizi mesaja ekler misiniz?

iki projemde de durum bu.Muhlise bakar projesinde kotlarda bir hata yaptığımı düşünüyorum. mimari projede 0 kotundan giriliyor zemin kat mimari kot olarak +0.80 kotuna çıkmış. Yani önce 5 basamakla binaya girilip daha sonra merdiven çıkıyor.Fakat ben subasman katına 5 basamak merdiven koyduğumda kotları bir türlü ayarlayamadım

Selahattin özcan projesinde ise bir yanlış yaptığımı düşünmüyorum.Ama elbette ki onda da bir hatam var ki program sonlanıyor. İlginiz için çok teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• MUHLİSE BAKAR 04.04.2019.ide10
    1.8 MB · Görüntüleme: 317
  • selahattin özcan.ide10
    2 MB · Görüntüleme: 318
Gokhan30":dov5pphv' Alıntı:

Gokhan30":dov5pphv' Alıntı:
iki projemde de durum bu.Muhlise bakar projesinde kotlarda bir hata yaptığımı düşünüyorum. mimari projede 0 kotundan giriliyor zemin kat mimari kot olarak +0.80 kotuna çıkmış. Yani önce 5 basamakla binaya girilip daha sonra merdiven çıkıyor.Fakat ben subasman katına 5 basamak merdiven koyduğumda kotları bir türlü ayarlayamadım
Selahattin özcan projesinde ise bir yanlış yaptığımı düşünmüyorum.Ama elbette ki onda da bir hatam var ki program sonlanıyor. İlginiz için çok teşekkür ederim

Projelerinizi açtım, merdiven raporu aldım, program kapanması oluşmuyor. Ancak merdiven analizi için aşağıdaki adımları uygulamalısınız:

1. Merdivenlerde merdiven betonarme hesap aksı tanımlamalısınız.

2." Merdiven mesnet koşullarını belirle" komutuyla merdiven mesnet koşullarını programa vermelisiniz.

a) Eğer merdiveni yapı ile birlikte çözeceksiniz, yapı ile birlikte çözüm için mesnet koşulu seçeneğini seçerek merdiven mesnet koşullarını vermelisiniz. Analiz yarı rijit diyafram seçeneği ile yapılmalıdır.
b) Eğer merdiveni yapıdan ayrı çözecekseniz, yapıdan bağımsız çözüm için mesnetlenme koşulu seçeneğini seçerek merdiven mesnet koşullarını vermelisiniz ve merdiven analizi yapmalısınız.

Bu işlemlerden sonra merdiven çizimi ve raporu alabilirsiniz. Raporda kapanma durumu halen geçerli ise teknik servisimizi arayarak uzaktan erişimle bilgisayarınıza bağlanmamızı sağlayabilirsiniz. Soruna bakabiliriz.

Muhlise Bakar projesinin kotlarında bir hata görünmüyor. Kotlar ve merdiven yükseklikleriniz uygundur.

Selahattin Özcan projesinde ise kotlarınız uygundur. Kat yüksekliğiniz ve merdiven yüksekliğiniz birbirinden farklı, kat yüksekliğiniz 2.6 ancak merdiven yüksekliğini 2.7 olarak ayarlanmış. Merdiven yüksekliğini değiştirmeniz uygun olur.

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    16.5 KB · Görüntüleme: 2,454
  • 2.png
    2.png
    6.8 KB · Görüntüleme: 2,453
yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi yaptığımda merdiven çizimlerimi görebildim fakat merdiven raporu kısmında halen program hata verip kapanıyor. Sanırım teknik desteğe ihtiyacım olacak.Bunun için Bursa ide yapı ile mi görüşmem gerekiyor

Gokhan30:1ovwc6m7' Alıntı:
yardımlarınız için çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi yaptığımda merdiven çizimlerimi görebildim fakat merdiven raporu kısmında halen program hata verip kapanıyor. Sanırım teknik desteğe ihtiyacım olacak.Bunun için Bursa ide yapı ile mi görüşmem gerekiyor

0 224 220 67 17'den Bursa ofisimizi arayabilirsiniz.
Uzaktan destek almak için kullanabileceğiniz yazılım:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Geri