Performans analizi ile ilgili sorulariniz

Zumre

Üye
Performans analizi sanırım yok çünkü her analizde idecad çalışmayı durdurdu hatası alıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Re: Performans analizi

Performansa suan cok ıhtıycamız var evet ''Suan hemen derhal ıdecad ile yapmaya''.Birşey sormak istiyorum ayrıca Perde devrilme momentlerinde Nv etkisinin dikkate alınıp alınmaması su x programda cıkan sonucları yakalayıp ıstersenız boyle kullanının demek mı ? Yanı yanlıs ama sıze kalmış ıstersenız yanlıs yapın mı dıyorusunuz?(Bu şekilde yazma sebebim daha önce bu konuyla iligigi epey bi karşılaştırma yapmış olmamdır ıkı programlada aynı sıstem ve yukler altında cozum yapmıştım ve burada paylaşmıştım,bize doğru olmadığı soylenmişti x programın yaptıgı cozumun,İde ile yapınca dogru mu olacak)..
Umarım Ban atmazsınız.
Iyı calısmalar

Re: Performans analizi

myıldız25":s21dcx9m' Alıntı:
Birşey sormak istiyorum ayrıca Perde devrilme momentlerinde Nv etkisinin dikkate alınıp alınmaması su x programda cıkan sonucları yakalayıp ıstersenız boyle kullanının demek mı ? Yanı yanlıs ama sıze kalmış ıstersenız yanlıs yapın mı dıyorusunuz?(Bu şekilde yazma sebebim daha önce bu konuyla iligigi epey bi karşılaştırma yapmış olmamdır ıkı programlada aynı sıstem ve yukler altında cozum yapmıştım ve burada paylaşmıştım,bize doğru olmadığı soylenmişti x programın yaptıgı cozumun,İde ile yapınca dogru mu olacak)..
Umarım Ban atmazsınız.
Iyı calısmalar

2018 Yönetmeliği bu opsiyonu seçmenize asla müsade etmiyor ve biz de seçmenizi önermiyoruz.

Dolayisiyla bu obsiyon seçilerek yapilan cozum yönetmelige uygun degildir.

Yönetmelikler sıradan kuralların yazılı olduğu metinler değildir. Benim yorumum bu diye kestirip atamazsiniz. Bu bizim görüsümüz.

Siz yönetmeligin bu halinin hatali oldugunu dusunuyorsaniz size esneklik saglamis oluyoruz bu obsiyonu koyarak.

Size isterseniz yanlis yapin demiyoruz. Aksine sakin ha yanlis yapmayin diyoruz. Yanlista israrci olursaniz buyrun yapin diyoruz.

Sizin ifadeniz ile : Bu obsiyonu kullanmak, deprem yönetmeligine uygun degil, ama size kalmis.

Re: PERFORMANS ANALİZİ

Ismail Hakki Besler":mcfi8mqn' Alıntı:
Ismail Hakki Besler":mcfi8mqn' Alıntı:
Mayis ilk yarisi icerisinde Dogrusal Performans Analizi (Madde 15.5) guncellemesi yapilabilir.
Demistik. Bir iki hafta uzayabilir de.

Sürekli afaki tarih veriyorsunuz.2 ay önce sizden aldığımız bilgiyle müşterilerimize " 1 aya kalmaz güncelleme çıkar" diyorduk.
Nisan dediniz sonra Mayıs ilk haftası dediniz şimdi de yine gecikebilir diyorsunuz. Bu güncelleme ne zaman çıkacak biraz daha net tarih veremez misiniz.

PERFORMANS ANALİZİ KİLİTLİ KONU HAKKINDA.

Merhaba,
Performans analizi ile ilgili mevcut durumun bilgilendirmesini yapabilirmisiniz? Müşterilerimizi Nisan sonu Mayıs başı Mayıs ortası diyerek beklettik şuan artık tıkandık.iyi kötü birşey söylerseniz bizde pozisyonumuzu şu saatten sonra ona göre alalım.

ideCAD 7 performans

Merhaba
Zemin emniyeti hatalı girilen projenin performans analizi zemin değerleri değiştirildikten sonra aşağıdaki ayarlar ile analizinde bir sakınca var mıdır

Bu şekilde yapıda sorun oluşmuyor

Ekli dosyalar

• ayar1.PNG
    ayar1.PNG
    40 KB · Görüntüleme: 16,253
  • ayar2.PNG
    ayar2.PNG
    29.7 KB · Görüntüleme: 16,255
PERFORMANS ANALİZİ (6 AY OLDU )

6 AY OLDU. BÜTÜN İŞLERİMİZ PERFORMANS VE GÜÇLENDİRME.
BAŞKA BİR ŞEY DEMİYORUM.

Re: PERFORMANS ANALİZİ (6 AY OLDU )

Aslında şunu idecad e sitem olarak yazmak istiyorum.2017 Ekim ayından beri yeni proje neredeyse yok denecek kadar az.proje ofisinin ekonomik olarak boyutu mikro ise bu krize uzun süre dayanması mümkün değil. Zaten piyasanın %95 ı mikro diyebiliriz.Guclukle ayakta durma mücadelesi verdiğimiz şu dönemlerde gelen işlerin yüzde %90 ı tadilatlar ve güçlendirme projeleri.hali ile performans analizi ve güçlendirme analizleri bizi bu süreçte ayakta tutabilirdi. Eksik yanlış veya doğrumu bilemem ama farklı bir programla diğer ofisler bu işleri yaparken biz elimizdeki tüm işleri onlara göndermek zorunda kaldık. Yanlış anlamayin ancak siz bizi diğer programlara mahkum ettiniz. O yüzden programın daha yaygın olmasi bana normal gelmeye başladı. İkincisi biz Nasıl ki sizin emeğiniz için münasip gördüğünüz maddi değeri ödemekle yükümlü isek sizinde bize karşı bazı sorumluluklariniz vardı ama malesef siz bizim en zor günümüzde bizi yok olmaya bir adım daha yaklastiran sebeplerden biri haline geldiniz.

Hepinizin affına sığınarak yazdım bu yazıyı. Ama bu ekonomik cokuste elimizdeki üç beş işide yapamaz hale gelince insan çaresizce ve sitem ile haykırmak durumunda kalıyor.

Selam ve dua ile...

Performans analizi sonrasi rapor alirken program kapaniyor

Performans analizi sonrası tam rapor almak istediğimde rapor oluştur butonu tıklandığında program kapanıyor. Ayrıca güçlendirme raporları sekmesi tıklandığında kaydet, yükle butonları çalışmıyor.
Oluşturduğum bina modelinde bir problem olduğunu düşünmüyorum. Kontrol edilirse sevinirim.

Re: Performans analizi sonrasi rapor alirken program kapaniy

Merhaba
Bu versiyonda Performans aktif değil.
İsmail bey zaman zaman bilgilendirme yapıyor. Forumu takip edin.

Ünver ÖZCAN

Re: Performans analizi sonrasi rapor alirken program kapaniy

Merhaba.
Forumu eksiksiz takip etmek zor. Son versiyonda benim programda gördüğüm performans analizi sekmesi açık tıklandığında analiz yapıyor görünüyor. Rapor alma seçeneklerinden bir tanesi oda tam rapor seçeneği tıklandığında program kapanıyor. Performans analizi yaptırılmayacaksa ilgili butonları aktif olmaktan çıkarırsınız birde yardım kısmına yada uygun olan bir yerde ipucu eklersiniz konu netlik kazanır.

Re: Doğrusal performans analizi

doğrusal performans analizinin ve nonliner analiz sunuçlarının raporlanmısını içeren güncelleme ne zaman yayınlanacak ?

GÜÇLENDİRME VE PERFORMANS ANALİZ VE RAPORLAMA

Yeni deprem yönetmeliği kesin olarak yayınlanalı 6 ay oldu taslağı kessinleşeli 1 sene oldu
İdecad şunu iyi bilmelidirki bize birçok müşteri ve iş kaybına neden olmuştur.

8.62 ile modellediğimiz projemize performans analizi yaptik

Merhabalar

8.62 ile modellediğimiz bir projemize doğrusal performans analizi yaptık.
yeni yönetmeliğe göre analiz edip performans analizi yaptım fakat kiriş yüklerinde ekleyeceğim resimdeki gibi anlamadığım bir durum oluştu. resimde

Ekli dosyalar

• 8.62.PNG
    8.62.PNG
    370.1 KB · Görüntüleme: 13,377
  • v10.PNG
    v10.PNG
    348.7 KB · Görüntüleme: 13,378
Geri