(B) Kolon kesme güvensizligi

EKTE SUNMUŞ OLDUĞUM PROJEDE B GÜVENSİZLİĞİ VEREN KOLON VE SUBASMAN PERDELERİNİN EBATLARINI VE YÖNÜNÜ NE KADAR DEĞİŞTİRDİYSEMSE YİNEDE KURTARMADIM YENİ VERSİYONLA İLK DEFA PROJE YAPIYORUM AYARLARIMDA MI BİR HATA VAR BİLEMEDİM ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.

Ekli dosyalar

• proje.cde
    1,009.7 KB · Görüntüleme: 341
Re: (B) KOLON KESME GÜVENSİZLİĞİ

Merhaba
Sihirbazda ki koordinatları kontrol edin,
Projede (B) hatalarını düzeltmek size kaldı.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• uo15 ATG1978 .cde
    1 MB · Görüntüleme: 310

Merhaba
Haritada nokta seç tıklanınca Şablon olarak verilen yer çıkıyor. Bulunduğunuz yerin koordinatlarını girin sihirbazdan yükleyip çıkın.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• Screenshot 2019-05-15 13.03.42.png
    Screenshot 2019-05-15 13.03.42.png
    63.6 KB · Görüntüleme: 2,739

Merhaba arkadaşlar, ekteki proje de radye temelde fazla donatı gösteriyor, aralıklar da 12 cm den yukarısı sağlamıyor.. donatı çapını büyütmeden. nasıl bir çözüm yapılabilir ? yeni sistemde ilk defa çözüyorum .. Yardımcı olursanız sevinirim ..şimdiden teşekkür ederim

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba
Önerilerim:
unalmh":32xmidjd' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, ekteki proje de radye temelde fazla donatı gösteriyor, aralıklar da 12 cm den yukarısı sağlamıyor.. donatı çapını büyütmeden. nasıl bir çözüm yapılabilir ? yeni sistemde ilk defa çözüyorum .. Yardımcı olursanız sevinirim ..şimdiden teşekkür ederim
--Yapınız TBDY 4.3.4.6 kontrolü sağlamıyor. (İlk önce bunu sağlayın daha sonra radyedeki donatıyı ekonomikliğini irdelersiniz.)
--Kirişlerin üzerinde hareketli yükleri (0.5 kiriş genişliği-0.2 duvar kalınlığı varsa)*0.2 h.y.=0.06 t/m2 olarak alın
--3.4. katta duvar yüklerini kaldırabilir döşeme yüklerini azaltabilirsiniz,
--4. katı Asansör makina dairesi olarak işaretleyin,
--Bunları yaptıktan sonra kurtarmazsa perde ilave veya perdeleri büyültün.

Ünver ÖZCAN

ÖRNEĞİN S13 KOLONUNUN DÖNME ŞANSI YOK AYNI ZAMANDA KALINLIĞINI 45/70 BİLE YAPSAM YİNE KURTARMIYOR. S9 KOLONUDA AYNI TAVRI SERGİLEMEKTE BU İKİ KOLONDAKİ B GÜVENSİZLİĞİNİ YOK EDEMİYORUM

Atg 1978,
K15 ve k30 kirişlerinin kesitini artırman gerekir. Ayrıca bodrum kattaki perdeleri kabuk olarak modelle.

atg1978@hotmail.com:1sllnoh2' Alıntı:
EKTE SUNMUŞ OLDUĞUM PROJEDE B GÜVENSİZLİĞİ VEREN KOLON VE SUBASMAN PERDELERİNİN EBATLARINI VE YÖNÜNÜ NE KADAR DEĞİŞTİRDİYSEMSE YİNEDE KURTARMADIM YENİ VERSİYONLA İLK DEFA PROJE YAPIYORUM AYARLARIMDA MI BİR HATA VAR BİLEMEDİM ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM.
Merhaba,
Projenize yönelik tespit ve öneriler genel olarak aşağıdaki gibidir;
-1. Bodrum katta -120 kotundaki D8 döşemesinin kotu bağlandıkları kirişler ile uyumlu değil. Ayrıca bu döşemenin özelliklerinde Statik sekmesinde "Rijit diyafram oluşturma" seçeneğinin işaretlenmesi uygun olur.
-Su basman perdelerini kabuk olarak modelleyiniz. Donatı seçimi diyaloğundan daha büyük donatı çaplarını seçiniz.
-Döşemelerdeki donatı yetersizliği sorunlarının çözümü için donatı seçimi diyaloğunda daha büyük ilave donatı çapları seçiniz.
-Komşu döşemenin sürekliliğinin kendi içinde değiştiği durumlarda döşeme donatı aksları Zemin kat D04 döşemesindeki gibi düzenlenebilir.
-Bazı sürekli temellerdeki donatı yetersizliği sorunun çözümü için donatı seçimi diyaloğundan daha büyük etriye çapları seçilebilir.
-S4-S2 kolonları arasındaki sürekli temelin tek parça girilmesi uygun olur.
-Kolon kiriş birleşim kesme güvenliği(B) sorunlarının çözümüne yönelik :
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• örnek_döşeme.cde
    885.1 KB · Görüntüleme: 313
Geri