Göreli Kat ötelemesi hatasıni gideremedim

Merhabalar ekteki projemde göreli kat ötelemesi hatasını bir türlü gideremedim. Sisteme perde eklememe rağmen halen aynı hatayı alıyorum. Projemi inceleyip yardımcı olabilir misiniz ? (Perde eklediğim projemde ektedir.) İyi çalışmalar.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba,

Projenizde y yönünde perdeler eklemesi gerekiyor. Özellikle projenin sağ üst köşesi problemli. ( perde eklediğinizi belirtiğiniz projede x yönünde eklediğiniz perdelerin yapıya hiç bir katkıda bulunmuyor. ) Ayrıca 4 metrelik asansör katı(ki asansör katı olduğu tartışılır), göreli kat ötelemesi kontrolününü olumsuz etkiliyor. Yapının sol tarafında bulunan U perdelerinin(ki grup olarak tanımlamalısınız) tek başına yapıya katkısını göremiyoruz. Benzer perdeleri yapının sağına da koyabilirseniz, daha simetrik yerleşim olacağından sisteme katkısı olabilir.

Mevcut görelli kat ötemesi raporunda, Ey -%5 büyük değerler görünüyor:

Yapının Ey 1 yüklemesindeki deplasmana bakarsanız bu davranışı gözlemleyebilirsiniz:

Örneğin x aksı üzerindeli K7 kirişini tüm katlarsa perde yapın farkı göreceksiniz ancak halen y yönünde perde eklemeye ihtiyaç duyacaksınız. Bu bilgilere göre gerekirse mimarla durumu görürşerek projenizin taşıcıyı sistemini gözden geçirmelisiniz:

Ekli dosyalar

• 1.png
    1.png
    373.9 KB · Görüntüleme: 2,295
  • 2.png
    2.png
    62.2 KB · Görüntüleme: 2,295
  • 3.png
    3.png
    36.2 KB · Görüntüleme: 2,295
  • 4.png
    4.png