Versiyon 10 da perde boyutunu nasil degistirebilirim

iserivolkan

Yeni Üye
Daha önceden kolon boyutunu büyütüp 1'e 7 oranını sağladığımız zaman perde olarak görüyordu.
Ne oldu da bunu değiştirdiniz anlamadım. Perde komutuyla tanımlamamız gerekiyor.
Büyütüp küçültme yapamıyoruz.
Silip yeniden tanımlamamız gerekiyor.
Perde boyutuyla oynamak için silip tekrar tanımlamak gerekiyor.
kiriş sil döşeme sil tekrar tanımla.
Tam bir eziyet haline gelmiş.
Bağlantılar sıkıntı oluyor.
Perdeye asmolen kirişi bağlarken çok sıkıntı oluyor.
Bayağı zamandır gözlemliyorum ama kimse dile getirmedi.
Bu şekilde değişikliğin kullanıcıya faydası değil eziyeti var.
Gereksiz bir değişiklik olmuş bence.

Re: VERSİYON 10 PERDE TANIMLAMASI HAKKINDA

Gereksiz derken neye göre kime göre...
Perdelerin kabuk olarak modellenmesi zorunlu olduğu için gerekiyor.
Eleştiriden önce modelleme tekniklerini geliştirmenizi tavsiye ediyorum.
Programda noktasal büyütüp küçültme yapılabiliyor.
Perde ve Kirişi seçip nereden uzatıp kısaltmak isterseniz taşıma yaparak istediğiniz işlemleri yapabilirsiniz. Böylece kiriş döşeme silmenize gerek yoktur.
İyi Çalışmalar...

Re: VERSİYON 10 PERDE TANIMLAMASI HAKKINDA

ben zorunlulukların yanlışlığından değil kullanımın rahat olmasını kastetmiştim.
sizde eleştiri yapmadan önce ne demek istediğimi iyi anlayın önce.
her katta perdeyi kiriş tutup çekmek yerine eskisi gibi bir seferde tüm katlarda seçilip düzeltilmesinin daha rahat olduğunu kastetmiştim.
kabuk olarak gene modellensin sıkıntı yok.

AYRICA BEN BU ELEŞTİRİYİ YAPMADAN ÖNCE STA4CAD DE BU DURUMU İNCELEYİP O ŞEKİL YAZDIM.

BENCE SİZDE İNCELEYİN MODELLEME TEKNİĞİNİZ İŞE YARAYABİLİR...............................

Merhaba,

Perde boyutunu değiştirmek veya konumunu taşımak isteseniz. Aşağıdaki 3 yöntemi deneyebilirsiniz. Aynı yöntemler diğer elemanlarda da geçerlidir.

Birden fazla düğüm noktasını birden taşımak isteseniz. Örneğin kiriş ve perdeleri birlikte taşımak istiyorsanız. Düğüm noktası taşı komutu kullanılabilir.

Seçtiğiniz perdenin düğüm noktasına tıklayın ve diğer bir aks kesişim noktasına bırakın. Tek düğüm noktası için bu yöntem kullanılabilir.

Perdeyi seçip düğüm noktasına tıklarsanız offset vereceğiniz bir koordinat kutusu aktif olur. Buradan X ve Y offset vererek düğüm noktası taşınabilir.

Perde boyutlarının kolonlardakine benzer şekilde diyalog kullanılarak değiştirilmesine yönelik istek notlarımızdadır.

Ekli dosyalar

• düğüm noktası taşı.png
    düğüm noktası taşı.png
    87.1 KB · Görüntüleme: 1,753
  • perde aks ile.png
    perde aks ile.png
    53.6 KB · Görüntüleme: 1,753
  • Offset mesafesi ile.png
    Offset mesafesi ile.png
    48.4 KB · Görüntüleme: 1,753
Geri