Saplama kirişte küçük açili obje hatasi aliyorum

Merhaba,
K18 kirişini önce tanımlayıp k12 kirişini k18 e saplayınca küçük açılı obje hatası alıyorum ancak k12 yi tanımlayıp k18 sonra girersem k18 kirişi 2 parçaya bölünüyor ve hata yok oluyor analiz için hangisini yapmalıyım

Ekli dosyalar

• AA.png
    AA.png
    60.8 KB · Görüntüleme: 1,815
K18 kirişini önce tanımlayıp k12 kirişini k18 e saplayınca küçük açılı obje hatası alıyorum
Küçük açılı obje mesajı, kaydırmalara karşı uyarı amaçlı verilmektedir. K12 kirişini tanımlarken yakaladığınız noktanın koordinatının doğruluğunu kontrol ederek, mevcut kaymayı düzeltmelisiniz. (K12'in açısını kontol ediniz. 90 dereceden farklıdır). Referans aldığıınız altlık, küçük açılı yerleştirilmiş olabilir. Kontrol ediniz.

ancak k12 yi tanımlayıp k18 sonra girersem k18 kirişi 2 parçaya bölünüyor ve hata yok oluyor
1. durumda yakaladığınız nokta ile bu durumda(2.durumda) yakaladığınız nokta aynı değil, K12'in açısı 90 derece oluşuyordur bu nedenle uyarı almıyorsunuzdur. 1. durum ile 2. durum arasındaki bu farklılık projenizde elemanarın koordinatlarında kesinlikle kayma oluştuğunu gösteriyor. Elemanlarınızın kontrol ederek düzeltme yapmalısınız.

analiz için hangisini yapmalıyım
Koordinatlarınızdaki kayma durumlarını düzelttikten sonra, 1 .durum ile 2. durum veri girişerinde analiz modelinde herhangi fark oluşmaz. Kirişin 2 parça olarak görünmesi isimlendirme ve çizimle alakalıdır. Plana baktığımızda K18 kirişini tek parça isimlendirmeniz uygundur. 2. durumda veri girişi yaparsanız Birleşir komutuyla kirişin ismini tek olarak düzenleyebilirsiniz.

Geri