Mod Sayısı Yetersiz Hatası

Herkese iyi bayramlar,
Analiz sonrası mod sayısı yetersiz uyarısı alıyorum forumda bu konu ile ilgili birçok konu açılmış ancak çözümü bulamadım. Forumda modal analizi diye bir sekme var ancak bende modal e1 modal e2-3-4 diye gidiyor ve mod sayılırını hepsinde mi değiştirmem gerekli anlayamadım modal e1 de hata verip diğerlerinde vermiyor. Yanlış bir şey yapmak istemediğim için sormak istedim.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

BENCE ASIL PROBLEM ASANSÖRÜ NASIL TAŞITACAKSIN BİR TANE KOLON ATMIŞSIN ASANSÖRÜ NE TAŞIYACAK
BEN OLSAM U PERDE KULLANIRDIM SONRADA PERDEYİ GURUP PERDE OLARAK TANIMLARDIM

yapı ağacı.....modal analiz E1,E2,E3,E4 görüüyor
E1'in üzerine sağ tıkla.....özellikleri tıkla.....hedeflenen mod sayısına
tıkla.....daha büyük bir değer gir.....tamamı tıkla E1,E2,E3,E4
dördünün birlikte değişiyor.
E1,E2,E3,E4 her birinin üzerinde sağ tıkla değiştiğini görebilirsin

Asansör bölgesi ile ilgili bir problemim çıkmıyor sorunum mod sayısı idi mod sayısını 100 denedim yetersiz dedi şu anda 150 yaptım ve sorun çözüldü ancak 150 mod biraz fazla gibi geldi bir hata mı yapıyorum diye sormak istedim. Z doğrultusunda kütle katılım oranını %95 yapmak zor olduğu için mi bu kadar fazla mod çıkıyor?

fiili olarak asansörü nasıl taşıttıracaksın
analide çıkmaması anlaşılır bir durum
bu doğru bir tasarım olduğunu göstermez

asansörün taşınmasında bir problem olacağını düşünmüyorum ayrıca perdelerin görevi asansörü taşımak değil demek isteğinizi anlamadım asansör makina dairesindeki döşeme yükümü arttırarak asansörü sağlıklı bir şekilde taşıtırım

Geri