Zemin etüt raporu temel taban basıc değeri

erdigoksu

Etkin Üye
zemin etüt raporu için temel taban basıc değeri isteniyor buna nereden nasıl bakacağız yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba

Radye temel raporunda minimum, ortalama ve maksimum değerler alınabilir.
Grafiksel olarak isteniyorsa perspektif ekranda analiz modeline geçilerek istenilen kombinasyonlardaki taban basıncı grafiği PrtScn tuşu ile ekran görüntüsü alınabilir Paint gibi bir programa yapıştırılarak çıktı alınabilir.

Sürekli temeller için forumdaki şu linki inceleyin

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Bu raporun otomatik hazırlanmasına ilişkin çalışmalarımız devam etmektedir.

Ekli dosyalar

• taban basıncı 3b.png
    taban basıncı 3b.png
    226.8 KB · Görüntüleme: 5,879
  • tb rapor.png
    tb rapor.png
    72 KB · Görüntüleme: 5,879
Bodrumda iki farklı radye olduğunda temel basınç gerilmelerini nasıl konrol edebiliriz. Mesela asansör çukurundaki gerilmeleri ayrı göremiyorum.

Merhaba
erkansucin":29kdgtsh' Alıntı:
Bodrumda iki farklı radye olduğunda temel basınç gerilmelerini nasıl konrol edebiliriz. Mesela asansör çukurundaki gerilmeleri ayrı göremiyorum.
Radye temel genel raporunda kaç tane radye tanımladıysanız o sayıda radye temel basıncı basılır. Buradan incelebilirsiniz.
Projenizi ekleyin bakalım.

Ünver ÖZCAN

unver":2ogcf0rx' Alıntı:
Merhaba
erkansucin":2ogcf0rx' Alıntı:
Radye temel genel raporunda kaç tane radye tanımladıysanız o sayıda radye temel basıncı basılır. Buradan incelebilirsiniz.
Projenizi ekleyin bakalım.

Ünver ÖZCAN
Ünver bey raporda sadece 1.4G+1.6Q ve G+Q+E kombinasyonarına ait basınç değerleri gözükmekte ama bizden istenen G+Q , 1.4G+1.6Q ve G+Q+E için min. , ort. ve max. basınç değerleri bu değerleri daha kolay öğrenmemizin bir yolu yok mu? Ayrıca raporda G+Q kombinasyonuna ait bir taban basıncı da gözükmüyor.

Merhaba
Raporlar-Geoteknik raporu için ön tasarım sonuçları ikonunu tıklayın istedikleriniz var.

Ünver ÖZCAN

unver":2n6uq7x1' Alıntı:
Merhaba
Raporlar-Geoteknik raporu için ön tasarım sonuçları ikonunu tıklayın istedikleriniz var.

Ünver ÖZCAN
Söylediğiniz ikonu göremedim. Son sürümü kullanıyorum ama göremedim. Ekran görüntüsü atabilir misiniz?

Bendeki versiyon 10.12 Bursa ofis arayın yardımcı olurlar.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• Screenshot 2019-07-16 11.06.27.png
    Screenshot 2019-07-16 11.06.27.png
    104.3 KB · Görüntüleme: 5,209
Geri