Projemde Deprem yönetmeliği 7.11.3 sorunu

lozhan

Etkin Üye
Merhaba,
Ekteki projede zemin ve 1. katta d105 ve d106 döşemelerinde deprem yönetmeliği 7.11.3 kontrollerinden oluşan sorunu çözemedim. Yardımcı olursanız sevinirim.
Kolay gelsin.

Ekli dosyalar

• muzaffer yaşar.cde
    2.4 MB · Görüntüleme: 304
Merhaba
Önerim: Asmolen yapın.
Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• Screenshot 2019-06-24 18.28.40.png
    Screenshot 2019-06-24 18.28.40.png
    73.9 KB · Görüntüleme: 3,161
Ünver Bey,
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Fakat sorunun bu şekilde çözüleceğini zannetmiyorum. Sizin gönderdiğiniz raporda da üstte(kırmızı ok işaretleri) bazı hataların olduğu görülüyor. Raporda çekme raporlarında pfyd sütununa bakarsanız bu hataların olduğunu göreceksiniz. Ayrıca dişli kirişlerin sürekli çizimi açısından da nervür olarak tanımlamanın doğru olmadığı kanaatindeyim.

Lütfullah Bey merhaba,
Döşemelerin tüm katlarda donatı sabitlerini kaldırıp, analizi tekrar etmeniz halinde 7.11.3 koşulu tüm döşemelerde sağlanacaktır.

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    76.6 KB · Görüntüleme: 3,086
  • 2.PNG
    2.PNG
    74.9 KB · Görüntüleme: 3,086
Teşekkür ederim Hakan Bey. Faydası olması açından ben şöyle bir çözüm buldum. Sorunlu döşemelerin betonarme hesap akslarını silip tekrar oluşturdum. Daha sonra çalışma şeklini alt düz olarak değiştirip analiz yaptım. Sorun bitti.

Merhaba Hakan Bey,
Bu projede d5 ve d9 döşemeleri bütün katlarda kaset betonarme tablosunda görünmemektedir. Dolayısıyla detay çizimi de alınamamaktadır. Bu konuyla da ilgilenirseniz memnun olurum.
İyi çalışmalar.

Geri