Döşeme sehim sınırı aşıldı hatası

Merhabalar. Projemde döşeme sehim sınırı aşıldı hatası alıyorum.Bununla ilgili nasıl bir yol izlemeliyim.
Proje boyutum sıkıştırılmış hali 6 mb olduğu için yükleyemedim. 4 mb sınırı varmış foruma dosya yüklemenin.Projemi buraya nasıl göndereceğime dair de bir fikrim yok
Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

merhaba, webtransfere girin üç nokta olan yere tıklayın ordan bağlantıyı tıklayın sonra dosyanızı yükleyin bağlantıyı kopyala yapıp buraya yükleyin.Kolay gelsin...

Merhaba,

Döşeme kenarlarının tanımlanmasında hatalar vardı. Kiriş üzerine döşeme kenarı çizmeyiniz. Düzeltilen proje ektedir.

Düzeltilen model

Ekli dosyalar

• hatalı döşeme kenarı.png
    hatalı döşeme kenarı.png
    79.8 KB · Görüntüleme: 3,074
  • sonlu eleman.png
    sonlu eleman.png
    147.1 KB · Görüntüleme: 3,073
  • düzeltilmiş model.png
    düzeltilmiş model.png
    97.5 KB · Görüntüleme: 3,073
  • HAVVA SAMSA TEPEKÖY.ide10
    8 MB · Görüntüleme: 337
Çok teşekkür ederim.Sizler gibi değerli meslektaşlarım oldukça kendimi daha fazla geliştireceğime olan inancım giderek artıyor.
Bu forum iyi ki var
Son olarak bir şey daha danışmak istiyorum size.
Geometri kontrolünde üstte hatalı kolon yerleşimi uyarısı alıyorum.ilgili kolonu silip tekrar tanımladığımda aynı hatayı başka kolonlarda alıyorum.Bunun sebebi ne olabilir

Katlar arasında aks ve kolon yerleşim noktalarında milimetrik farklar var.

Bir katın aks ve kolonlarını mimari açıdan kontrol edin ve kat kopyalama komutunu kullanarak aks ve kolonları diğer katlara kopyalarsanız kaçıklık sorunu oluşmaz ,

Ekli dosyalar

• aks.png
    aks.png
    40.8 KB · Görüntüleme: 3,065
  • kat kopyala.png
    kat kopyala.png
    21.7 KB · Görüntüleme: 3,065
Geri