Döşeme sehim sorunu ve perdelerde kesme problemi

civilization

Tanınmış Üye
Merhabalar,
ekteki proje ile ilgili anlayamadığım birkaç konu var. 3. bodrum katta 2 döşemede (d63 ve d66) sehim problemi gözüküyor fakat bu durumun neyden dolayı olduğunu bir türlü anlayamadım. diğer bir konu ise y doğrultusunda perdelerde oluşan kesme kuvvetleri. bu doğrultutdaki neredeyse bütün perdelerde çok büyük kesme kuvvetleri oluşuyor. bunun sebebi ne olabilir. ve bu durumdan kurtulabilmek için ne yapabilirim.
yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

proje datası:
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba,

Perde ile bağlantısı olan kat içerisinde iki düşük döşeme var. Bu döşemelerin kotlarını tüm katlarda 0 yaparak çözüm yapın. Çizim almadan önce kotları değiştirip alabilirsiniz.

Rampa için oluşturduğunuz eğimli döşemeleri silin ve Merdiven (Rampa) komutu ile tanımlayın.

D51 - D63 ve D66 döşemelerini silin ve tekrar tanımlayın.

YasinTezel":rq9x8h89' Alıntı:
Merhaba,

Perde ile bağlantısı olan kat içerisinde iki düşük döşeme var. Bu döşemelerin kotlarını tüm katlarda 0 yaparak çözüm yapın. Çizim almadan önce kotları değiştirip alabilirsiniz.

Rampa için oluşturduğunuz eğimli döşemeleri silin ve Merdiven (Rampa) komutu ile tanımlayın.

D51 - D63 ve D66 döşemelerini silin ve tekrar tanımlayın.

yardımınız için teşekkür ederim. söylediklerinizi uyguladım ve hata sayısı 50 lerden 6 ya düştü. fakat anlayamadığım bir konu var. düşük döşemelerin kotu ve rampanın döşeme olması neye sebep oluyor da özellikle perdelerde çok fazla kesme kuvvetleri oluşuyor. döşemeleri de tekrar tekrar silip tekrar tanımlamama rağmen sehim problemi gitmemişti söylediklerinizi yaptım ve bu hata da düzeldi. bu durumun sebebi de nedir acaba. tekrardan teşekkürler.

Geri