Kolon Dikey Açılımı Çizim Hataları

platon24

Yeni Üye
Ekteki pdf bir kolonun dikey açılım detayı var. Bodrum kattaki kolonumun ölçüler 150 x 100 ve üst katta devam ettiği hali 60x60 . Pdf dosyasında görülebildiği gibi donatıların çizimleri hatalı . Ve ankraj donatısının boyuda temel aplikasyonunda verilenden daha uzun. Bu bir hatamıdır. Yoksa ankraj donatılarının farklı olması normal mi? . Donatı çiziminin ve boylarınında hatalı olduğunu düşünüyorum. Bir çözümü var mı yoksa ellemi düzeltmek gerekir?

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

• kolon dikey açılımı.pdf
    51.8 KB · Görüntüleme: 160
Merhaba
platon24":1znmygdj' Alıntı:
Ekteki pdf bir kolonun dikey açılım detayı var. Bodrum kattaki kolonumun ölçüler 150 x 100 ve üst katta devam ettiği hali 60x60 . Pdf dosyasında görülebildiği gibi donatıların çizimleri hatalı . Ve ankraj donatısının boyuda temel aplikasyonunda verilenden daha uzun. Bu bir hatamıdır. Yoksa ankraj donatılarının farklı olması normal mi? . Donatı çiziminin ve boylarınında hatalı olduğunu düşünüyorum. Bir çözümü var mı yoksa ellemi düzeltmek gerekir?
--TBDY2018 şekil 7.2 göre 150x100 kolondan 60x60 kolon geçişindeki donatıları elle düzeltin,
--Temel aplikasyon planındaki ankraj demirlerini silin. (TDY2007 yönetmeliğine göre bu durumu bende beta kullanıcılarda bildirdim önümüzdeki versiyonlarda düzeltilir.)

Ünver ÖZCAN

Geri