Perde Devrilme Hesabı

fathhh

Üye
Merhaba. Diğer sayfaya da yazdım ama neticeye ulaşamadık artık mal sahipleriyle aramızda problem çıkacak af buyurun cahil adamlarla uğraşmak çok zor anlatamıyoruz.
5 katlı (4 kat+1 bodrum;) asmolen binamızda yaklaşık 150m², 13 tane perde 2 3 tane de kolon koyduk son haliyle ama hala devrilme hesabını kurtaramadık hatta sürekli temellerde kesme kuvveti ve donatı yetersizliği çıktı aşamadık. Yönetmelik cezalandırıyo evet doğru ama insanlara bunu anlatamıyoruz. (başkaları raporla oynayıp geçiriyor siz de yapın diye iğrenç bir kıyas yapıyolar bunu bize yapan yine meslektaşlarımız.!!)
Biz mi anlamıyoruz programda mı problem var sistem mi yalnış yönetmelik mi eksik çözemedik. Allah rızası için diyorum artık son kez bakalım projeye neredeyse tamamı perde olduğu halde özellikle Y yönünde devrilme aşağıdaki gibi.

Çift yöne çevirsek yani kasete çözülecek ama dediğim gibi cahil insana anlatamıyoruz. Bu piyasada da gelen işlerde seçicilik yapamıyoruz ama hala olmuyosa yalnış birşey yapmakdan hakka girmektense geri teslim ederiz işi bırakırız. Kusura bakmayın dolduk bu ara.Haber bekliyorum kolay gelsin.Teşekkürler.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Ekli dosyalar

• perde devrilme rapor.jpg
    perde devrilme rapor.jpg
    65.5 KB · Görüntüleme: 2,324
Re: Perde Devrilme Hesabı LÜTFEN..

Merhaba
fathhh":kdcif2qh' Alıntı:
Yönetmelik cezalandırıyo evet doğru ama insanlara bunu anlatamıyoruz. (başkaları raporla oynayıp geçiriyor siz de yapın diye iğrenç bir kıyas yapıyolar bunu bize yapan yine meslektaşlarımız.!!)
Biz mi anlamıyoruz programda mı problem var sistem mi yalnış yönetmelik mi eksik çözemedik. Allah rızası için diyorum artık son kez bakalım projeye neredeyse tamamı perde olduğu halde özellikle Y yönünde devrilme aşağıdaki gibi.
Doğru söz söyleyin doğru olun/davranın kimse size zarar veremez.
Programda hata yok. (Diğer programlar dada aynı durum var.) Yaptığınız da doğru.

Önerilerim
Temeli kirişsiz radye yapın,
Kirişler perdeleri ortalasın,
Projedeki asmolen döşemeleri kare veya kareye çok yakın kaset döşemelere çevirin.
Bu kadar perde koymazsınız maliyette çok değişmez.

Ünver ÖZCAN

Re: Perde Devrilme Hesabı LÜTFEN..

Teşekkür ederim Ünver Bey, mühendisler insanların taleplerini mi karşılamalı (doğru yada yalnış ayırt etmeden sadece kazancı için) yoksa mühendislerin bilgisine tecrübesine göre mi insanların talepleri tartılıp kesilip biçilip değerlendirilmeli
'bu dönemde' çözemedik. İnşaallah hepimiz için hayırlısı olur. Tekrar teşekkürler.

Geri