Perspektif ekran hatası

inansas

Yeni Üye
Merhaba , projede analiz ekranında yetersiz elemanlar görülmesine rağmen rapor alırken herhangi bir sorun olmadığını farkettim. Daha önce de aynı şekilde başka bir projede ekran hatası mıdır bilemiyorum ama herhangi bir sorun olmadığı söylendi fakat aynı şeyi tekrar yaşadım. Kontrol edebilirseniz sevinirim.

Ayrıca , destek e-mail adresiniz aktif midir? Yaklaşık on gün önce attığımız maile hala cevap alamadık. Konuyla ilgili de bilgilendirme yapmanızı rica ediyorum.

Saygılarımla , iyi çalışmalar.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

merhaba, projenizde kolon kiriş kesme güvenliğini sağlamayan elemanlar var perspektif de gördüğünüz kırmızı elemanlar onları gösteriyor,raporda da yazıyor. kolay gelsin...

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    41.6 KB · Görüntüleme: 2,958
Kolon-kiriş birleşim güvenliği hataları raporun en başında gösterilmez. Diğer yetersizlikler ise rapor alındığında ilk sayfada gösterilir. Sanırım bu yüzden raporda gösterilmiyor dediniz.

Kolon-kiriş birleşim güvenliği hatası rapor başında verilse iyi olabilir.

inansas":3c6o24nq' Alıntı:
Merhaba , projede analiz ekranında yetersiz elemanlar görülmesine rağmen rapor alırken herhangi bir sorun olmadığını farkettim. Daha önce de aynı şekilde başka bir projede ekran hatası mıdır bilemiyorum ama herhangi bir sorun olmadığı söylendi fakat aynı şeyi tekrar yaşadım. Kontrol edebilirseniz sevinirim.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Merhaba,
Analiz ekranındaki kırmızı olan kolonlarda kolon-kiriş birleşim kesme güvenliği(B) sorunu mevcut. Sorun, Kolon Betonarme diyaloğunda B harfi ile gösterilir. Kolon kiriş birleşim kesme güvenliği hatasına sebep olan kirişler de analiz ekranında kırmızı olarak gösterilmektedir. Kolon betonarme diyaloğunda "Birleşim Kesme Güvenliği" sekmesinde sorunun oluştuğu kirişleri inceleyebilirsiniz.

Kolon Kiriş Birleşim Kesme Güvenliği hataları Kolon betonarme diyaloğunda ve Kolon Kiriş Birleşim raporunda verilir. "Projede hatalar tespit edildi" listesinde verilmemektedir.

Seçmeli rapor aldığınızda Hatalar arası geçiş yapan kırmızı oklar aktif ise rapor içeriğinde hata vardır. Bu hata sayfalarına okları tıklayarak ulaşabilirsiniz.

inansas":3c6o24nq' Alıntı:
Ayrıca , destek e-mail adresiniz aktif midir? Yaklaşık on gün önce attığımız maile hala cevap alamadık. Konuyla ilgili de bilgilendirme yapmanızı rica ediyorum.
-Betonarme için destek@ideyapi.com.tr, çelik için celikdestek@ideyapi.com.tr mail adreslerimiz aktiftir ve gelen maillere teknik servis yoğunluğuna göre mümkün olan en kısa sürede geri dönüş yapılmaktadır. Sistemimizde "Uzay aşık ve rapor alma" konulu gönderdiğiniz bir mail bulunmaktadır. İncelendiğinde cevap verilecektir. (Bayram tatili sebebiyle yanıt süresi uzamıştır)

Ekli dosyalar

• b1.png
    b1.png
    149.1 KB · Görüntüleme: 2,940
  • b2.png
    b2.png
    22.4 KB · Görüntüleme: 2,939
  • rapor1.png
    rapor1.png
    5.6 KB · Görüntüleme: 2,939
  • rapor2.png
    rapor2.png