Mimari projeye göre statik projenin kurtarmamasi

merhabalar kolon yerleri ile oynamam mimari proje açısından mümkün gözükmüyor.kolonlar bu şekilde sistemi taşıtamıyorum.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Asmolen döşeme yapmayı da denedim onda da sorunu çözemedim.Yapı sahibi asmolen döşemeye de izin veriyor normal döşemeye de.rica etsem yardımcı olabilir misiniz lütfen

Merhaba
Gokhan30":2m55bl6k' Alıntı:
merhabalar kolon yerleri ile oynamam mimari proje açısından mümkün gözükmüyor.kolonlar bu şekilde sistemi taşıtamıyorum.
İnşaat mühendisi olarak mimari projeye bu kadar bağımlı olmayın. Büyük bina projelerini yapamazsınız.
Mimarlar artık bizim yaptığımız statik proje göre projelerini düzeltmek zorundalar.
S7 kolonunda ve su basman katında düzeltme yapıldı.
Proje ekte.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• UO1 AKBELEN ideforum.cde
    647.9 KB · Görüntüleme: 311
Merhaba temeli silmişsiniz. 1.bodrum katta ve 1.katta bazı yerlerde döşeme yoktu.Onları geri eklediğimde yine taşımıyor sistem.Uyarılarınız için teşekkür ederim ama sadece bu projeye özel mimari dışına çıkamıyorum.ilginiz için teşekkür ederim.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Mimari projeyi de yükledim.inceleyebilirseniz sevinirim

Merhaba
Temel ve merdiven düzenlemesi size kaldı.

Ünver ÖZCAN

Ekli dosyalar

• UO2 AKBELEN ideforum.cde
    757.6 KB · Görüntüleme: 313
Merhabalar ben sistemi çözümledim.
Ayrıca sizin göndermiş olduğunuz projede merdiven boşluğu 1. kata devam etmiyor.Ayrıca kolon kiriş birleşim bölgesinde kesme güvenliği sağlanmamış. (SZ07)
Yine de ilginiz için teşekkür ederim.Vakit ayırdınız nihayetinde.İyi çalışmalar diliyorum

Geri