Donatı Çapına Göre Metraj

Merhaba,
idecad ile yaptığım projenin metrajlarını alırken demir çaplarına göre ayrı ayrı metraj almak istiyorum.

Resimde kiriş metrajları görülüyor, benim istediğim kiriş veya kolon farketmez, 14 lük demirleri tek grup olarak, 12 lik demirleri tek grup olarak alabilmek, hibe projeleri için metraj cetveli oluşturmak zorundayız, bu metrajları pdften tek tek kopylayıp yapıştırmak zorunda kalıyoruz, hem çok yorucu, hem çok zaman alıyor.

Ekli dosyalar

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    34.7 KB · Görüntüleme: 2,466
Merhaba,

Asagidaki dialogta Elemanlara göre veya kata göre metraj isaretleyip metraj aldığınızda, istediğiniz gibi çapa göre genel toplam verilmektedir.

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    18.7 KB · Görüntüleme: 2,417
  • 2.PNG
    2.PNG
    20 KB · Görüntüleme: 2,417
Cevap için teşekkür ederim, istediğim tam olarak bu değil;
Yine her eleman için ayrı ayrı versin, eklediğim görseli örnek alırsak KRZ01 Montaj , KRZ02 Montaj KRZ02 İlave ve KRZ01 İlave dontaılarının tamamı 12 lik, 12 likleri bu şekilde tek grupta vermeli, eleman isimleri de olmalı.

KRZ02 Düz ve KRZ01 Düz donatılarını 14'lükler ile birlikte ayrı bir grup olarak vermeli.

Malumunuz 14 ve üstü çaptaki demirler kalın olarak kabul ediliyor ve poz numarası farklı.

Özetle metraj alırken, ince demirleri yine kolon kiriş ve donatı isimleri (etriye, ilave, düz vs) içerecek şekilde ayrı ve belli bir sıra ile 8-10-12 şeklinde, kalın demirleri de yine aynı şekilde almak istiyorum.

Geri