Kolay Gelsin Merhaba ;

1- ) İtme analizi sonrası peformans sonuçları görünteleme kısmında yapının hangi elemanları hangi hasar bölgesinde görüntülenemiyor yardımcı olurmusunuz ?
2-) Devrek Elemanlarda 3d ekranda görünmüyorlar.
3-) Doğrusal performans analizi hesap raporunda ;
Göçmenin önlenmesi performans düzeyinde genelde en zor sağlanan madde ''' Diğer taşıyıcı elemanların tüöü sınırlı , belirgin yada ileri hasar bölgesinde olmalıdır ''' maddesi karşımıza cıkıyor .
Tüm raporu tek tek incelemek Göçme bölgesindeki elemanları seçmek insanı yoruyor göçme bölgesindeki elamanlar tablo şeklinde belirlense gerçekten cok güzel olacak
Yönetmelik bildiğim kadarı ile yapının performansı ne olursa olsun gevrek elamanlara müsade etmiyor bu sebeple sadece gevrek elemanlarda bir tablo şeklinde belirtilse güzel olur.
Performans analiz sonuçlarını sadece programda betonarme manto ile güçlendirmek için kullanmıyoruz . Lifli Polimer , Çelik ilede yapılan güçlendirmede idecad programının sonuçlarını kullanmak istiyorum ama kullanışsız geldi bana
4-) Doğrusal Performans analizi sonuçlarını görüntülemede de ne gevrek ne hasar seviyelerini göremiyorum tüm elamanlar gri renk oalrak görünüyor .
5-) İtme Analizi raporlaması için çalışmalar nezaman sonuçlanır acaba
İyi Çalışmalar .
Saygılarımla

Merhaba,

1-) İtme analizi şu an yapılmıyor. Mart 2021 tarihinde, v10.59'dan sonra programa itme analizi eklenmiştir.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

3-) Gevrek elemanların listelenmesi ve GB ndeki elemanların listelenmesi konusuna katılıyorum. Burada ben de dile getirdim:
3B görselleştirmede sonuçlar incelenebilmektedir.

Lifli polimer veya çelik ile güçlendirme özelliği yok zaten. Sonuçları kullanmaktan kastınız nedir? Lifli polimer ile güçlendirme programa eklenmiştir.

Performans analizi yaptıktan sonra sonuç görüntüleme kısmı var ama görüntülenemiyor ? tüm elemanlar gri görünüyor ?
Performans analizi sonuçlarının kullanıcıya sunulması gerekiyor kesme kuv. sağlamayan gevrek kolon elemanlar isimleri ile ayrıca listelenmeli ki performans analizi sonucunda güçlendirme projesi yaparken sonuçları daha rahat gözlemleyebilmek için , tüm olay performans analizinden sonra başlıyor aslında güçlendirme projesi hazırlama aşaması bu aşamada da hangi kısımlarda ne sorunlar var acık bir şekilde kullanıcıya sunulmasında fayda var .

1. Nonlineer itme analizi için detaylı bilgi, bilgi bankasında verilmiştir.

2. Görselleştirme diyalogundaki sonuçlar incelenir.

3.Rapor programında, performans analizi raporu aldıktan sonra Değiştir/Bul satırını tıklayınız.
Ardından göçme bölgesi elemanlar için GB yazıp Sonrakini tıklayarak sırayla göçme bölgesindeki elemanları görebilirsiniz.

4. Performans analiz sonuçları da benzer şekilde 3B görselleştirme diyaloğunda betonarme tasarım sonuçlarında gösterilmektedir.

5. Lifli polimer ile detaylı bilgi, bilgi bankasında verilmiştir.

İyi çalışmalar

merhabalar kolay gelsin proje analizinde herhangi bir hata vermezken performansda gööçmenin önlenmesi raporu veriyor bunun nedeni ve çözümüyle ilgili bilgi verirseniz sevinirim.şimdiden teşekkürler iyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

• 3+1.cde
    15.5 MB · Görüntüleme: 7
Doğrusal performans analizinde göçmenin önlenmesi performans düzeyinin çıkmasının sebebi aşağıdaki resimde gösterdiğim kalıp planınındaki işaretlediğim kirişlerdir. Bu kirişler bodrum ve 1. katta bulunmuyor. 2 3 ve 4 'inci katlarda bu kirişler bulunuyor. Bodrum ve 1. katta bu kirişler tanımlanmamış onun yerine kolonların arasına tanımlanmış

1637829098685.png

Burada eğer bir modelleme hatası var ise düzeltilmelidir. eğer bahsettiğim kirişler 2 3 ve 4. katlarda, bodrum ve 1. kattaki kirişler gibiyse bu durumu düzeltmeniz gerekir. Eğer mevcut yapıda bu kirişler projede olduğu gibi ise 1. ve 3. kattaki kirişlerde düğüm noktası bağlantı hatası bulunuyor. Bu düğüm noktasını kirişin bittiği yere getirmeniz gerekiyor. Bu düzenleme yapıldığında sorununuz giderilecektir.

1637829879474.png

Saygılarımla...

Merhabalar kolay gelsin zemin taşıma gücü yeterisz hatası alıyorum temel yüksekliğini arttırmama rağmen aynı hatayı veriyor bakabilir misiniz ? şimdiden teşkkür ederim

Ekli dosyalar

• proje1.cde
    19.8 MB · Görüntüleme: 6
Merhaba
Önerilerim;
Merhabalar kolay gelsin zemin taşıma gücü yeterisz hatası alıyorum temel yüksekliğini arttırmama rağmen aynı hatayı veriyor bakabilir misiniz ? şimdiden teşkkür ederim
--iki yükleme durumu 4.8.5.1. ve
--asansör perdelerini tamamını birleştirip grup yaparak çözüm yapınız. (s7 kolonunu isterseniz silebilirsiniz, kalacak derseniz kısa başlık perdesi olarak modelleyiniz.)

Geri