İterasyon sayısında takılı kalıyor analizi bitiremiyorum

Re: İTERASYON SAYISINDA TAKILI KALIYOR ANALİZİ BİTEREMİYORUM

Sn ACESTEPE,

İterasyon sayısı problemin merdivenlerin boşta durmasında ve dolayısıyla mesnetlenmesinden kaynaklanmaktadır. Bu nedenle merdiven tasarımlarına, yerleştirilmesine ve mesnetlenmesine dikkat etmeniz gerekiyor.
Kolay gelsin. İyi çalışmalar.

N. YILMAZ

Benim projemde de aynı durum söz konusu lakin merdiven yok ve boşta mesnetsiz elemanım da yok yardımcı olur musunuz neden oluyor bu durum?

meryemakdil":27ldlkpo' Alıntı:
Benim projemde de aynı durum söz konusu lakin merdiven yok ve boşta mesnetsiz elemanım da yok yardımcı olur musunuz neden oluyor bu durum?
Proje dosyasını ekler misiniz?

Levent Özpak":394yu6i9' Alıntı:
meryemakdil":394yu6i9' Alıntı:
Proje dosyasını ekler misiniz?

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
,Levent bey bunun yanında tonoz çatılara kar yükünü nasıl ekleyeceğim kırma çatı da olduğu şekilde mi? Neden böyle oluyor acaba tüm projelerimde bu problemle karşılaşıyorum malesef

Merhaba;

Mutlaka program mantığını öğrenmek için
ve
videolarını modellemeden başlayarak izleyin ve sizde uygulayın. Modelinizde tek tali kirişler yan cephede tali kiriş program mantığından döşeme altı içindir örneğin. Buraya çelik kiriş ile eleman girmelisiniz. Bunun dışında her yönde kaynaklı birleşim tanımlamışsınız. Kaynaklı birleşimin mesnet koşulu programda mafsallı her iki yönde de kirişlerinizde mafsal var, moment almıyorlar. Aşıklarınız tek parça bu nedenle modelde de yavaşlık sözkonusu.

Mutlaka program mantığını bilmelisiniz. Önce hangi komut nerede hangi elemanla kullanılıyor ve yükleri nasıl aktarıyor kısımları olmalı ki model doğru hesaplama yapabilsin. Bu nedenle yukarıdaki videoları adım adım takip etmeniz çok önemli.

Projenizde program mantığına göre olması gereken düzenlemeleri yaptım. Çelik kiriş komutu ile stabilite kirişi ve yan kirişlerin verisi girildi. Çatıdaki çaprazlar düşeyde devam ettirildi ki yapının stabilitesi sağlansın.
Birleşim için kutu/boru profiller için alın levhalı birleşimi kullanmanızı tavsiye ederiz.

Ekli dosyalar

• a.png
    a.png
    56.2 KB · Görüntüleme: 647
  • iterasyon.ide10demo
    16.6 MB · Görüntüleme: 49
Geri