Asansör Dairesi Hataları

huseyinakkus56":1xqdrvkr' Alıntı:
Merhaba.. Linkteki projede asansör dairesini eklemediğim takdirde sorunları çözdüm ancak asansör dairesini eklediğimde hatalar çıkıyor. Yardımcı olur musunuz?
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Merhaba,
"hatalar çıkıyor"dan kastınız, Asansör dairesi tavanı katındaki kirişlerde oluşan kesit yetersizlikleri sorunu(maksimum pursantaj, burulma,kesme güvenliği, dengeli donatı) ise, K60-K61, K68-K69 kirişlerini aynı genişlikte tanımlayın. Veya Kiriş Parametreleri diyaloğunda "Uygunluk burulmasında kiriş burulma rijitliğini ihmal et" satırını işaretleyerek analiz yapın.

huseyinakkus56":dysa63eg' Alıntı:
https://we.tl/t-rLMFZQ0w6i
Linkteki diğer projemde de aynı sorunu yaşıyorum. Asansör dairesi eklemesem bir sıkıntı çıkmıyor. Ekleyince nedense projeyi bozuyor
Bu projede Asansör Dairesi tavanında taşıyıcı elemanlar tanımlanmamış. Projenin mevcut durumu ile asansör katının silinmesi durumunda analiz sonuçlarında herhangi bir değişiklik yok.

Levent Özpak":3f6mn5ef' Alıntı:
huseyinakkus56":3f6mn5ef' Alıntı:
Merhaba.. Linkteki projede asansör dairesini eklemediğim takdirde sorunları çözdüm ancak asansör dairesini eklediğimde hatalar çıkıyor. Yardımcı olur musunuz?
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Merhaba,
"hatalar çıkıyor"dan kastınız, Asansör dairesi tavanı katındaki kirişlerde oluşan kesit yetersizlikleri sorunu(maksimum pursantaj, burulma,kesme güvenliği, dengeli donatı) ise, K60-K61, K68-K69 kirişlerini aynı genişlikte tanımlayın. Veya Kiriş Parametreleri diyaloğunda "Uygunluk burulmasında kiriş burulma rijitliğini ihmal et" satırını işaretleyerek analiz yapın.
K60-K61, K68-K69 kirişlerini aynı genişlikte yapınca hataların tümü giderildi. Teşekkür ederim

Geri