Döşeme donatı yetersiz hatası

Merhabalar
Ne yaptıysam döşemedeki hatayı gideremedim.Lütfen yardımcı olur musunuz.Merdiven ile bağlantılarında mı sıkıntı var . Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Gokhan30":2eq95ffv' Alıntı:
Merhabalar
Ne yaptıysam döşemedeki hatayı gideremedim.Lütfen yardımcı olur musunuz.Merdiven ile bağlantılarında mı sıkıntı var . Bu sorunu nasıl çözebilirim yardımcı olursanız çok sevinirim
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
Merhaba,
Zemin kattaki merdivenin alt kenarı döşemeye mesnetlenmiş ancak alttaki su basman katında döşeme yok. Bu nedenle üst kenarın bağlandığı D01 döşemesinde momentler büyük çıkıyor. (Perspektif penceresinden analiz modelini inceleyiniz.) Su basman katında merdiven alt kolunun bulunduğu yere su basman perdesi tanımlayıp, merdiven alt kolunu bu perdeye mesnetleyebilirsiniz.
(Veya sadece merdiven kolonun alt kenarı sabit mesnet olarak düzenleyebilirsiniz.)
Notlar;
-Yapı koordinatları default koordinatlar görünüyor. Eğer girmediyseniz, yapınızın yapıldığı bölgedeki koordinatları ve spektrum değerlerine göre analiz yapınız.
-Projede taşıyıcı sistem perdesi yok. Taşıyıcı sistem tipi A11 seçilmesi uygun olur.

Size ne kadar teşekkür etsem azdır.Bu forumda sizin gibi değerli mühendislerin olması,bizlerin de mesleki anlamda gelişmesine çok yardımcı oluyor.Sabahtan beri uğraşıp sebebini çözemediğim şeyi,sizin sayenizde merdivenin oturacağı kısıma subasman perdesi koyarak, merdiveni de o perdeye mesnetleyerek sorun çözüldü. A11 seçmeyi unutmuşum onu da düzelttim.
Koordinatlara gelince, analiz bölümünde dd2 ve dd3 kısımlarını manuel olarak girişini yaptım.Doğru koordinatlardaki spektrum değerleri ile hesap yaptım.Sanırım şu an herhangi bir sorun kalmadı.Çok çok teşekkür ederim size

Geri