Aynı donatı farklı Filiz boyları sorunu

sonerkorkmaz

Yeni Üye
Temel aplikasyonu aldığımda 16 lık kolon donatılarında farklı filiz boyları detayları çıkıyor. 3 farklı kenetlenme boyu alıyorum. Bu durumu nasıl düzeltebilirim.

SM-N960F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

sonerkorkmaz":2s1v5cgo' Alıntı:
Temel aplikasyonu aldığımda 16 lık kolon donatılarında farklı filiz boyları detayları çıkıyor. 3 farklı kenetlenme boyu alıyorum. Bu durumu nasıl düzeltebilirim.

Yönetmelik gereği kolonların bindirme eki, kolon orta bölgesinde yapılmaktadır. Eğer kolonların serbest boyları farklı ise, filiz boyları da farklı olur. Proje dosyasını eklerseniz inceleriz.

TEMEL APLİKASYONUNDA AYNI DONATI ÇAPLARINDA FARKLI FİLİZ BOYLARI SORUNU ALIYORUM. GÜNCELLEMEDEN SONRA BU SORUNU YAŞADIM. EKTE PROJEMİ YOLLUYORUM. Teşekkür ederim.

Levent Özpak":1cli1lwn' Alıntı:
sonerkorkmaz":1cli1lwn' Alıntı:

Yönetmelik gereği kolonların bindirme eki, kolon orta bölgesinde yapılmaktadır. Eğer kolonların serbest boyları farklı ise, filiz boyları da farklı olur. Proje dosyasını eklerseniz inceleriz.
Levent bey değişken kat yükseklikleri var ama her kattaki kolon boyları aynı. Projedemi destek@ideyapi.com.tr ye mail attım. güncellemeden sonra oldu bilginiz olsun.

sonerkorkmaz":38lt5yin' Alıntı:
Levent bey değişken kat yükseklikleri var ama her kattaki kolon boyları aynı. Projedemi destek@ideyapi.com.tr ye mail attım. güncellemeden sonra oldu bilginiz olsun.
Soner bey,
Projenizi inceledim. Kolonlara farklı yükseklikte kirişler bağlanıyor. Kolon serbest yükseklikleri farklı olduğu için filiz boylarının değişmesi normal.

Geri