Perde maksimum pursantaj hatası

mtopac

Yeni Üye
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. projemde subasman perdelerimin birisinde P38 perdesinde maksimum pursantaj hatası alıyorum. Bağlantı hatası olabilir düşüncesiyle bir çok düzeltme yaptım lakin hatayı gideremedim. Bakabilirseniz çok sevinirim. Ayrıca ilk defa mantar döşeme olarak çözüm yapıyorum modelleme ve hesap akslarımda bir sıkıntı olup olmadığını gözden geçirebilirmisiniz.

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Arkadaşlar projeye bakma imkanınız oldu ise yardım edebilirmisiniz. projeye devam etmem gerekiyor lakin bir türlü sorunu gideremediğim için devam edemiyorum.

mtopac:3ohtbyji' Alıntı:
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. projemde subasman perdelerimin birisinde P38 perdesinde maksimum pursantaj hatası alıyorum. Bağlantı hatası olabilir düşüncesiyle bir çok düzeltme yaptım lakin hatayı gideremedim. Bakabilirseniz çok sevinirim. Ayrıca ilk defa mantar döşeme olarak çözüm yapıyorum modelleme ve hesap akslarımda bir sıkıntı olup olmadığını gözden geçirebilirmisiniz.
Merhaba,
P038 perdesinin ağları hatalı oluşuyor. P12 perdesini S03 kolonuna örnekteki gibi bağlayınız. (Veya S03 kolonu yerine 1/6 boyut oranını sağlayacak şekilde perde de modellenebilir.)

Bazı notlar;
Programda zımbalama kontrolü Ts 500 madde 8.3' te belirtilen formüldeki artırılmış düşey yükler ve eksenel yükleme durumuna göre yapılmaktadır. TBDY 2018 7.11.5, 7.11.6, 7.11.7, 7.11.8, 7.11.9, 7.11.10, 7.11.11, 7.11.12, 7.11.13 kirişsiz döşemelerde ve kirişsiz plak temellerde zımbalama kontrolü ve zımbalama donatısı uygulaması kullanıcı denetimindedir. Programın yönetmelik uyumluluğu dokümanını inceleyebilirsiniz.
-Döşeme kalınlığı için temiz açıklık değerinin S02-S16 kolonları arasındaki serbest açıklık değerine göre yapılması uygun olur.(Ln değeri yaklaşık 930 cm. H>=930/30=31 cm)
-Nihai tasarımda döşeme ve perde sonlu eleman genişliklerinin küçültülerek analiz yapılmasını öneririm.(Örneğin 25 cm.)

İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• _gry.cde
    1.8 MB · Görüntüleme: 370
yardımınız için çok teşekkürler. S03 kolonunu perde olarak tasarladığımda sorun çözüldü.

MERHABALAR
EKTE OLAN PROJEMDE ANLAM VEREMEDİĞİM PERDE VE KİRİŞLERDE MAKSİMUM PURSANTAJ HATASINI ALIYORUM. PROJEDE HİÇBİR HATA YOKKEN BİRDEN BÖYLE BİR HATA İLE KARŞILASTIM.
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.

MERHABALAR
EKTE OLAN PROJEMDE ANLAM VEREMEDİĞİM PERDE VE KİRİŞLERDE MAKSİMUM PURSANTAJ HATASINI ALIYORUM. PROJEDE HİÇBİR HATA YOKKEN BİRDEN BÖYLE BİR HATA İLE KARŞILASTIM.
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM.
Merhaba,

Yarı rijit diyafram yöntemine göre analiz yapınız. Perde ve kirişlerdeki maksimum pursantaj sorunları çözümlenecektir.
Alternatif olarak Kiriş parametrelerinde “Uygunluk burulmasında kiriş burulma rijitliğini ihmal et” seçeneğinin işaretleyerek analiz yapabilirsiniz.

1630920930738.png

Geri