Radye temel ilave donatılarina ek ilave donatısı çıkıyor

aykutkeskin12

Yeni Üye
Merhabalar , radye temel ilave donatılarını tabloda inceliyorum çizim aldığım da tabloda ki ilave donatılarina ek ilave donatısı çıkıyor. Bu bi sorun mudur, bu donatıları çizim almadan önce göreceğim yer varmı?

Re: RADYE TEMEL İLAVE DONATISI

aykutkeskin12":2faag4sz' Alıntı:
Merhabalar , radye temel ilave donatılarını tabloda inceliyorum çizim aldığım da tabloda ki ilave donatılarina ek ilave donatısı çıkıyor. Bu bi sorun mudur, bu donatıları çizim almadan önce göreceğim yer varmı?
Merhaba,
Radye temelde ana donatının eğilme momenti ihtiyacını karşılamadığı yerlere, ihtiyacı karşılayacak şekilde ilave donatılar atılır. Bu bir sorun değildir. Radye ilave donatıları, Radye Betonarme Tasarım diyaloğu/İlave Donatılar sekmesinden incelenebilir.

Ekli dosyalar

• radye_ilave.png
    radye_ilave.png
    32.7 KB · Görüntüleme: 7,910

Levent Bey öncelikle cevap vermiş olduğunuz için fakat beni somak istediğim bunları görüyorum evet ama çizim aldığım da bu tabloya da ki donatılara ek ilave donatıları çıkıyor resim de sarı renkle içine aldığım donatılar ilave donatı olarak gözükmüyor tabloda.

Ekli dosyalar

• donatı.png
    donatı.png
    118.2 KB · Görüntüleme: 7,904
  • donatı 2.png
    donatı 2.png
    75.6 KB · Görüntüleme: 7,907

aykutkeskin12":17l9w0ck' Alıntı:
Levent Bey öncelikle cevap vermiş olduğunuz için fakat beni somak istediğim bunları görüyorum evet ama çizim aldığım da bu tabloya da ki donatılara ek ilave donatıları çıkıyor resim de sarı renkle içine aldığım donatılar ilave donatı olarak gözükmüyor tabloda.
Eklediğiniz 1. resim Y yönündeki yani 2 nolu donatı hesap askı, 2. resim ise 1 nolu donatı aksına ait. y yönündeki donatıları görmek için Betonarme tasarım diyaloğunda 2 nolu hesap aksını seçip, İlave donatılar sekmesini tıklamanız gerekiyor. İlave donatılar tabloda da görünüyor.

-Farklı bir soru soruyorsanız, proje ekleyip, "şu donatıyı şu diyalogda veya şu çizimde göremiyorum" şeklinde detay bilgi verir misiniz?

Ekli dosyalar

• 2_aksı.png
    2_aksı.png
    14.4 KB · Görüntüleme: 7,878
  • 2_aksı_ilave.png
    2_aksı_ilave.png
    23 KB · Görüntüleme: 7,874
  • tablo.png
    tablo.png
    51.2 KB · Görüntüleme: 7,878
Re: Radye temel ilave donatılarina ek ilave donatısı çıkıy

Tamamdır ,dediğiniz gibi 2. hesap aksına bakmam gerekiyormuş teşeekürler. iyi çalışmalar.

Geri