Perdelerin yanal yük değerini raporda nerde görebiliriz

Merhaba kolay gelsin herkese. 4 bodrumlu projemde toprak altında kalan perdelere yanal yük tanımlayıp, yük kombinasyonlarına da H adı altında ekledim.Rapor aldığım zaman H yüklemesini görüyorum fakat ben mesela seçtiğim perdelere m2 ye 2.35 ton gelice yardımcı olabilir misiniz? Kullanıcı tanımlı eleman yükleri başlığında kirişe verdiğim yük gözüküyor yalnızca.

Merhabalar,
Perdelere etkiyen yatay yükler raporlarda direkt gösterilmiyor. Ancak tanımlanan yükleme kombinasyonları Yapı Genel Bilgileri/Yükleme Kombinasyonları raporundan ve diğer yüklemelerden daha olumsuz bir durum oluşması durumunda eleman betonarme diyaloglarından takip edilebilir. Ayrıca verilen yükleri programda Perspektif Ekranda -> Analiz Modeli-> Yükler->Kullanıcı Tanımlı Yükler kısmından görebilirsiniz. Buradan ekran alıntısı alarak dilerseniz raporunuza ekleyebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    11.8 KB · Görüntüleme: 7,007
Caner Kıvcı":2z0oe28f' Alıntı:
Teşekkür ediyorum cevabınız için daha sonraki sürümlerde bunları raporda görme imkanımız olur mu ?
Merhaba
Perde yüklerinin raporlardaki gösterilmesi notlarımız arasındadır.
İyi çalışmalar

Levent Özpak":1pqlik81' Alıntı:
Caner Kıvcı":1pqlik81' Alıntı:
Teşekkür ediyorum cevabınız için daha sonraki sürümlerde bunları raporda görme imkanımız olur mu ?
Merhaba
Perde yüklerinin raporlardaki gösterilmesi notlarımız arasındadır.
İyi çalışmalar

Levent Bey merhaba,

Hem betonarme hem de çelik elemanlara tanımladığımız kullanıcı tanımlı yükler raporlarda ne zaman gösterilecek? Net bir tarih elbette veremeyeceğinizi biliyorum ama en azından yakın iş takviminizde bulunuyor mu öğrenebilirsek memnun olurum.

BU RAPORDA PERDELERE VERDİĞİM YATAY YÜKLERİ NEREDEN GÖREBİLİRİM YANİ RAPORDA HANGİ SAYFADA ÇIKIYOR

Ekli dosyalar

• M YILMAZ STATİK.cde
    5.2 MB · Görüntüleme: 3
Seçmeli rapor aldığınızda 173. sayfada "PERDE KULLANICI TANIMLI YATAY YÜKLERİ" raporu başlığı altında verilmektedir.
1656577787837.png

1656577798037.png

Geri