ideCAD Sistem Gereksinimi

Düşük bütçeli bir laptop alacağım. Şu özelliklerle programın çalışmasında sorun yaşar mıyım, İdecad'in sistem gereksinimleri nelerdir? Bir de ekran kartının analizlerdeki önemi nedir? Teşekkürler.

- AMD Ryzen 3 3200U İşlemci (2 gerçek, 2 sanal çekirdekli. 2.6 Ghz İşlemci Hızı)
- 8 GB 2133 Mhz Ram
- Nvidia Mx 230 ekran Kartı (2 GB GDDR5)
- 256 GB SSD
- 1366x768 Çözünürlük

berkehan":11acgui6' Alıntı:
Düşük bütçeli bir laptop alacağım. Şu özelliklerle programın çalışmasında sorun yaşar mıyım, İdecad'in sistem gereksinimleri nelerdir? Bir de ekran kartının analizlerdeki önemi nedir? Teşekkürler.

Seçtiğiniz özellikteki laptopda program çalışır ama performansını yetersiz bulabilirsiniz. Projenin büyüklüğüne bağlı olarak 8Gb az gelebilir. AMD yerine intel işlemci öneririz. Ekran kartının analizlerde etkisi yoktur, 3B görselleştirmede etkisi vardır.

HakanŞahin":fgjgqt3m' Alıntı:
berkehan":fgjgqt3m' Alıntı:

Seçtiğiniz özellikteki laptopda program çalışır ama performansını yetersiz bulabilirsiniz. Projenin büyüklüğüne bağlı olarak 8Gb az gelebilir. AMD yerine intel işlemci öneririz. Ekran kartının analizlerde etkisi yoktur, 3B görselleştirmede etkisi vardır.

Harici ekran kartlı bir model mutlaka alınız. Çünkü Hakan Bey in de dediği gibi analiz sonuçlarını görselleştirme penceresinde analiz sonuçlarını görüntülemeniz zaman alır. Bunun için şu an piyasadaki laptoplarda bulunan nVidia 1050 veya 1650 modelleri oldukça yeterli.

Cevaplar için teşekkür ederim.

Levent Bey'in önerdikleri maalesef çok pahalı.
Hakan Bey karşılaştırmalarda Amd Ryzen 3, i7'nin 4-5. nesillerinden daha iyi sonuçlar veriyormuş. Zaten çok hızlı olmasa da olur, düşük bütçeli sonuçta. 12 GB ram'li olanda da harici ekran kartı yoktu. Yetmezse yükseltmeye çalışırım artık.
MafiaMax ekran kartı harici. Ama 1050,1650 bunlar pahalı modellerde bulunuyor. Açıkçası gerek de görmüyorum sadece 3B için. Şuan ki masaüstü pc deki ekran kartı daha eski ama sorun yaşamıyorum. Arada kasıyor sadece.

Benim sormaktaki amacım minimum gereksinimi karşılayıp karşılamadığıydı onun da cevabını aldım sanırım. ''İşinizi görür ama biraz yavaş görür'' şeklinde anladım. Umarım doğru anlamışımdır. Hepinize teşekkürler.

win 8.1 pro 64 bit işletim sistemi satın almak istiyorum. İdestatik güncellemelerinde İleriki zamanlarda win8 kullanıcıları sorun yaşayabilir mi?

ersinmat":2b3iemz2' Alıntı:
win 8.1 pro 64 bit işletim sistemi satın almak istiyorum. İdestatik güncellemelerinde İleriki zamanlarda win8 kullanıcıları sorun yaşayabilir mi?
Merhaba,
Windows 10 almanızı öneririz. Microsoft, Windows 8 için ileride teknik destek vermeyebilir. Dolayısıyla ileride sorun yaşayabilirsiniz.

İyi çalışmalar

İdecad 10 için bu özellikler yeterli mi acaba
-İNTEL CORE İ5 10.NESİL İŞLEMCİ
- 8 GB DDR4 RAM
- 256 GB SSD
- 1 TB HDD
- NVIDIA® GeForce® MX130 2 GB EKRAN KARTI

Tasyapi232323":1abc9xmj' Alıntı:
İdecad 10 için bu özellikler yeterli mi acaba
-İNTEL CORE İ5 10.NESİL İŞLEMCİ
- 8 GB DDR4 RAM
- 256 GB SSD
- 1 TB HDD
- NVIDIA® GeForce® MX130 2 GB EKRAN KARTI
Merhaba,
Belirttiğiniz sistem ile programı çalıştırabilirsiniz fakat performansını yeterli bulmayabilirsiniz. GTX serisi bir ekran kartı, 16 GB ram ve i7 işlemci öneririz.
İyi çalışmalar.

Geri