Dwg export sonrası oluşan .ctb (kalem kalınlıkları) dosyası

Merhaba.
İdecad v10.20 de, dwg export ettiğimde , dwg ve .ctb dosyası oluşuyor.
Fakat .ctb dosyasını açmaya çalıştığımda ekteki resimlerde görüldüğü gibi hata veriyor. Anı zamanda çizimi autocad'de açtığımda , manage plot styles komutu ile , oluşan ctb dosyasını ilgili klasöre kopyalamama rağmen, plot menüsünde söz konusu ctb dosyam listede çıkmıyor.

Fakat aynı modeli idecad 8.62 de açıp dwg export aldığımda oluşan .ctb dosyası açılıyor, herhangi bir problem yaşanmıyor.

- v10.20 yi kaldırıp yeniden yükledim sorun düzelmedi
-programı, ctrl ve shift tuşlarına basılı tutarak masaüstü ikonuna çift tıklama ile çalıştırıp, rehistry giriş ve ayarlarının temizlenmesini sağladım sorun çözülmedi.
- farklı bir bilgisayara idecad v10.20 yükleyip , o bilgisayarda deneme yaptım sorun çözülmedi.

Sorunun programı yeniden yükleme ve bilgisayar değiştirme ile çözülmeyişinden dolayı bilgisayar kaynaklı olmadığını düşünüyorum.
8.62 versiyonunda aynı hatayla karşılaşmamamdan dolayı da sorunun 10.20 versiyonu kaynaklı olduğunu düşnüyorum.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim
6e348d6e6e229065f490da196f471063.jpg
c0375ea3707c518331fa5da16b185a1f.jpg

MI 9 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Re: Dwg export sonrası oluşan .ctb (kalem kalınlıkları) dosy

Versiyon 10.20 de böyle bir sorun var, düzeltme listesinde olduğunu biliyorum gelecek güncellemelerde düzelir diye tahmin ediyorum, şimdilik projeyi eski versiyon diye kaydedip 8 versiyonda açıp export ediniz.

Cevabınız için teşekkür ederim. İde yetkililerinden de bu konuda bir açıklama bekliyorum. Konu yüzde yüz versiyon kaynaklı mıdır?

Teşekkür ederim.

Geri