v10.20 Kullanıcıları sistematik olarak kapanma yaşıyorlar mı

v10.20 sürümünde boyle bir sistematik kapanma durumu yaşanmamaktadır. Bu sorunu proje bazlı veya her projede yaşayan kullanıcılarımız bu başlık altına sorun yaşadıkları projeyi eklesinler. Daha sonrasında uzaktan erişimle bu sorunu beraberce inceleyelim.

Re: v10.20 Kullanıcıları sistematik olarak kapanma yaşıyorla

Ismail Hakki Besler":17y4icbf' Alıntı:
v10.20 sürümünde boyle bir sistematik kapanma durumu yaşanmamaktadır. Bu sorunu proje bazlı veya her projede yaşayan kullanıcılarımız bu başlık altına sorun yaşadıkları projeyi eklesinler. Daha sonrasında uzaktan erişimle bu sorunu beraberce inceleyelim.

herhangi bir projede yaşamıyorum bu sorunu ekranda görünen default siyah arka planlı olan kısımı açınca yaşıyorum. Hiç bir çizim yapmadan bu sorunu alıyorum.

2020-06-14-10-46-50.png

edit 1: programı komple kaldırıp tekrardan yükledim. Ancak bu sefer de kurulum aşamasında MS C++ 2019 Redistributable yüklemesinde hata veriyor.
Manuel olarak MS C++ 2019 Redistributable 'i yükledim. Şuan tekrardan deniyorum. Bilgi vereceğim.

Bu proje , siyah arka plan şablon projesi. Bu projeyi yükleyip denermisiniz.

Ekli dosyalar

• siyah arka plan test.ide10
    264.7 KB · Görüntüleme: 51

Ismail Hakki Besler":3tznueh2' Alıntı:
Bu proje , siyah arka plan şablon projesi. Bu projeyi yükleyip denermisiniz.

İsmail Hakkı bey, gönderdiğiniz şablonu denememe gerek kalmadı. Kesin emin olmak adına bir kaç saattir programı kullanmaktayım. Hiç sorun yaşamadım.

Çözüm ; ideCAD programının komple bilgisayardan kaldırılıp, Manuel olarak
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.
yüklendikten sonra tekrardan ideCAD kurulmalı.

Belki de ideCAD'i kaldırmadan o microsoft dosyasını manuel olarak yükleseydiniz gene de olacaktı :)
Anti virüs kullanıyor musunuz, bu tip saçma sapan problemlere bazen anti virüs programları yol açıyor.

Kurulum öncesinde eklentiler otomatik yüklenir ve yükleme işleminin başarılı olup olmadığı kullanıcıya bildirilir. Kurulum öncesinde microsoft eklentisi için "başarız oldu" iletisi almış olabilirsiniz.

Eklenti kurulumu başarısız olduğunda ideCAD kurulumu kesilmez, çünkü her zaman eklentiyi el ile yükleme imkanı bulunmaktadır.

Kurulum başlamadan önceki eklenti yükleme penceresi:

Eklenti yükleme sırasındaki bildirimler:

Ekli dosyalar

• 1.PNG
    1.PNG
    12.9 KB · Görüntüleme: 663
  • 3.PNG
    3.PNG
    13.9 KB · Görüntüleme: 662
Geri