Subasman Planı

AUGURD

Üye
Projemi yaptım subasman perdelerimi tanımladım fakat subasman planı paftasını alamıyorum malesef yardımcı olurmusunuz şimdiden teşekkür ediyorum

Merhaba,
Negatif üst kot değeri >60 cm. olan ve subasman olarak işaretlenen perdeler kalıp planlarında gösterilmemektedir.( Temel aplikasyon planlarında gösterilir.) Subasman perdelerinin yine de kalıp planında gösterilmesi istiyorsanız, Perde özelliklerinde/statik sekmesinde "subasman/tümkatlarda devam etmeyen perde" seçeneğinin işaretini kaldırarak kalıp planı alabilirsiniz.
İyi çalışmalar

Teşekkür ederim cevabınız için fakat ben temel aplikasyon planında sadece kalıpları görmek istiyorum ekstra olarakta subasman planını istiyorum ona nasıl ulaşabilirim

İki adet paftayı gönderdim size bunun gibi 2 adet pafta almam gerekiyor

Ekli dosyalar

• Temel aplikasyon.pdf
    551.2 KB · Görüntüleme: 92
  • Subasman planı.pdf
    519.5 KB · Görüntüleme: 113
AUGURD":1vsplzsg' Alıntı:
İki adet paftayı gönderdim size bunun gibi 2 adet pafta almam gerekiyor
- Su basman planı.pdf tesviye betonu yapı elemanı olmadığı için otomatik çizilmez . İki boyut çizim araçlarını kullanarak sizin yapmanız gerekiyor.
-Temel Aplikasyon planı.pdf te çizim için; susman perdelerini görmek istemiyorsanız, subasman perdeleri dışında diğer tüm objeleri seçerek temel aplikasyon planı alabilirsiniz.
İyi çalışmalar

Ben subasman planını biyerden çıkaramıyormuyum? kendim autocaddemi çizmem gerekir ve subasmanı saklayıp çıkarıyorum sonuç aynı

AUGURD":38f5q2bs' Alıntı:
Ben subasman planını biyerden çıkaramıyormuyum? kendim autocaddemi çizmem gerekir ve subasmanı saklayıp çıkarıyorum sonuç aynı
-Perde özelliklerinde/statik sekmesinde "subasman/tümkatlarda devam etmeyen perde" seçeneğinin işaretini kaldırarak kalıp planı aldıktan sonra, tesviye betonunun kesit ve donatı gösterimleri vb. için çizimlerde düzenleme yapmanız gerekiyor. Düzenlediğiniz bu çizimin ismini "subasman planı" olarak değiştirebilirsiniz.

Geri