Zımbalama hatasını çözemiyorum

netdelisi

Yeni Üye
https://we.tl/t-hSRBfFKnxb

Merhaba ekteki projede zımbalama hatasını çözemiyorum yardımcı olabilecek var mı?

Re: zımbalama hususu

Merhaba
Zımbalama hatası için radye döşemesi kenarlarını silin tekrar girin,
Ayrıca RX=Ry=8, A=11 almalısınız. (sihirbazdan girin)

Ünver ÖZCAN

Merhaba
netdelisi":28w4a8ba' Alıntı:
tekrar girmeme rağmen çözüm alamadım siz nasıl çözdünüz ünver bey
Size cevap yazdıktan sonra fark ettim bilgisayarımda problemler var.
Düzeltmeye çalışıyorum.
Son yazdıklarımı dikkate almayınız.

Ünver ÖZCAN

Nurullah Yurdigül":j9ysmt3g' Alıntı:
radye temelde zımbalama hatası var . kesit büyütmek ve zımbalama donatıısı kullanmak dışında nasıl bir çözüm önerirsiniz.
Yapı yüklerinizi kontrol edip, ilave kolon ekleyerek yüklerinizi dağıtabilirsiniz

Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

projem burda .
dediğiniz şeyleri uygulayamam . çünkü var olan bir proje üzerinde çalışma yapıyoruz. projeyi hayata geçiren arkadaş bu ebatlarla kurtarmış. biz çözemedik.
farklı bir çözüm önerisinde bulunabilir misiniz?

Merhabalar,

Zımbalama hatasını asansör perdelerinde almaktasınız.Bu perdeleri U perdeye çevirmenizi öneririm.U perdeye çevirerek çekirdek grup perde olarak tasarlamanızı öneriyorum.Ayrıca asansöçr çukuru için;
Asansör çukurunun olduğu bölgede perde ve kolonların altında kalan kısım radye plağına eşit kalınlıkta düşey plak olacak şekilde uygulanır. Bu yüzden asansör çukuru ile ilgili Sıkça sorulan sorular ve cevapları dokümanında 1. maddede belirtilen şekliyle bir yöntem önerilmiştir.

U perdeye çevirmeden perdelerde zımbalamadan kurtaramak için;
1 ile 1.5 arasında olan perdelerde zımbalama donatısı kullanabilirsiniz. Perde çift tıklayarak ayarlardan Zımbalama donatıları kısmından donatı seçimi yapabilirsiniz.
Programda zımbalama donatısı çizimleri otomatik yapılmaz. İki boyut çizim olanaklarını kullanarak Sizin yapmanız gerekir.
Radye zımbalama kontrolü raporunda kullanılan zımbalama donatısına ait bilgilere ulaşabilirsiniz.
Zımbalama donatısı çizimlerinin gösteriminin nasıl yapılabileceği ile ilgili TBDY 2018 şekil 7.16 incelenebilir.
Zımbalama donatısı çizimleri hakkında aşağıdaki linki inceleyebilirsiniz.

tekrardan merhabalar
asansör çukuru değilde normal radye de bu sorunu alıyorum . daha önce de söylemiştim . zımbalama donatısı kullanmadan ve kesit büyütmek dışında bu sorunu nasıl çözebilirim ?
teşekkür ederim

cvlngnr":1jpdssm1' Alıntı:
Merhaba,
Projemde asansör perdesinde zımbalama hatası alıyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba;

Projenizi inceledim. Bu asansör perdesine kiriş bağlı olduğundan zımbalama kontrolü yapılmaması gerekir. Ancak aşağıdaki resimde göstermeye çalıştığım gibi, perde kiriş bağlantısından küçük bir kısım taşmış gibi görülüyor. Bu perdeyi, P06 perdesi-kiriş bağlantısında olduğu gibi kirişin bittiği yere tanımlarsanız sorunuz çözülecektir.

Saygılarımla...

Ekli dosyalar

• P5_perdesi_kiris_bağlantısı.png
    P5_perdesi_kiris_bağlantısı.png
    17.2 KB · Görüntüleme: 831
oguzcan":180xdo92' Alıntı:
cvlngnr":180xdo92' Alıntı:
Merhaba,
Projemde asansör perdesinde zımbalama hatası alıyorum. yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Merhaba;

Projenizi inceledim. Bu asansör perdesine kiriş bağlı olduğundan zımbalama kontrolü yapılmaması gerekir. Ancak aşağıdaki resimde göstermeye çalıştığım gibi, perde kiriş bağlantısından küçük bir kısım taşmış gibi görülüyor. Bu perdeyi, P06 perdesi-kiriş bağlantısında olduğu gibi kirişin bittiği yere tanımlarsanız sorunuz çözülecektir.

Saygılarımla...
merhabalar,
dediğiniz gibi düğüm noktasını düzelttiğimde sorun çözüldü. İlginiz için teşekkür ederim. İyi çalışmalar dilerim.

unver":1z7pr9zk' Alıntı:
Merhaba

Radye döşemesi zımbalama güvenliği sağlanmıyor.

İnceleyiniz.

Ünver ÖZCAN

merhabalar . daha öncede dediğim gibi kesit büyütmek veya zımbalama donatısı kulllanmadan nasıl bir çözüm önerirsiniz . örnek bir proje üzerinde çalışıyorum . hayata geçmiş bir proje . onun projesinde zımbala hatası yok . zımbalama donatısı kullanmamış . aynı kesitleri kullanmamıza rağmen bnde o sorun çıkıyor .teşekkür ederim .

ZIMBALAMA HATASI ALIYORUM ZEMİNDEKİ KOLONLARDA VE ASANSÖR PERDESİNDE. BİNANIN SAĞ VE SOLU BİTİŞİK NİZAMDA VE ARKA İLE ÖNE RADYEDE AMPATMAN ATAMIYORUM ZORUNLU OLARAK. YARDIMCI OLABİLİR MİSİNİZ RİCA ETSEM..
.

Geri