Perde kesme hatası

damlaozgur

Etkin Üye
Merhabalar, ekte göndemiş olduum projemdeki iki perde de kesme hatası alıyorum. Bu projenin simetriğinde ise aynı hata yok. Neyi gözden kaçırdığımı çözemedim açıkcası. Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler şimdiden.
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Merhaba,
Eklediğiniz projede perdelerdeki kesme sorunu etriye yetersizliğinden kaynaklanıyor. Perde donatı seçimi diyaloğundan daha büyük etriye çaplarını seçin. Sorun düzelecektir. Simetrik proje datasını eklerseniz, ayrıca inceleriz.
İyi çalışmalar

bende 12lik etriyeden kaçınmak için aslında başka bir çözüm var mıdır dedim. Sahada uygulama açısından çok zorluyor ustalar :) ben a bloğu da göndereyim. Teşekkür ediyorum ilginiz için

Eklediğiniz her iki projenin bodrum kat planları incelendiğinde bodrum perdelerinin simetrik olmadığı görülüyor. Ayrıca bloktaki bazı perdeler kat yüksekliği boyunca da tanımlanmamış.

Ekli dosyalar

• ablok.png
    ablok.png
    61.5 KB · Görüntüleme: 276
  • bblok.png
    bblok.png
    63.9 KB · Görüntüleme: 276
ben plan simetriliğini önemsemiştim ama evet perdeler iki blokta da simetrik değil. Arsadaki kotlardan kaynaklı farklı yüksekliklerde tanımlamak zorunda kaldık. En sağlıklı yöntem etriye çapını artırmak olucak. Çok teşekkür ederim zaman ayırdığınız ve ilgilendiğiniz için. İyi Çalışmalar dilerim.

Geri