Demo sürümünü açamıyorum

cumali

Yeni Üye
demo sürümünü indirdim ama açılırken ideCAD_statik_demo.exe çalışmayı durdurdu diyor ve kapanıyor sebebi ne olabilir bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi.

Merhaba,
Sorunun çözümü için aşağıdaki çözüm yollarını uygulayın.

Çözüm 1
Klavyenin solunda bulunan Ctrl + Shift tuşuna basılı tutunuz ve masaüstü kısayolundan programı çalıştırınız.
"Registry (kayıtlı) giriş ve ayarları temizlendi" şeklinde bir mesaj gelene kadar Ctrl + Shift tuşlarına basmaya devam ediniz.
Mesaj arka planda kalabilir. Çıkan mesajı gözlemleyiniz.

Tamam butonuna tıklayarak diyaloğu kapatınız. Program açılacaktır

Çözüm 2
Microsoft Visual C++ eklentilerinin bilgisayarda yüklü olmamasından veya eksik yüklenmesinde bu durum kaynaklanabilir.
Aşağıdaki verilen linkleri tıklayarak eklentileri bilgisayarınıza indiriniz ve kurulumu çalıştırınız.
Microsoft Visual C++ 2015-2019 Yeniden Dağıtılabilir Paketi (64 bit)
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Microsoft Visual C++ 2015-2019 Yeniden Dağıtılabilir Paketi (32 bit)
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

Kurulum sırasında aşağıdaki ekran açılacaktır. Yükle butonuna tıklayarak kurulumu tamamlayınız.

Yükleme işlemi sonlandıktan sonra ideCAD programını çalıştırabilirsiniz.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• registry.png
    registry.png
    4.6 KB · Görüntüleme: 480
  • c++.png
    c++.png
    22.4 KB · Görüntüleme: 480
teşekkür ederim program açıldı ama bu seferde sağ taraftaki 3 boyut ekranı karanlık hiçbirşey görünmüyor bunu nasıl düzeltebilirim.

cumali":2npg6d1f' Alıntı:
teşekkür ederim program açıldı ama bu seferde sağ taraftaki 3 boyut ekranı karanlık hiçbirşey görünmüyor bunu nasıl düzeltebilirim.
Bu sorun genel olarak bilgisayarda open destekli ekran kartı olmamasından veya onboard ekran kartının aktif olmasından kaynaklanır.
Denetim Masası/Aygıt Yöneticisi/Görüntü Bağdaştırıcıları bölümünde ekran kartınızın durumunu kontrol ediniz.

Burada open destekli bir ekran kartı görüyorsanız, bu durumda kartınızın driver ı yüklü olmayabilir veya onbord ekran kartı aktif olabilir.
Bilgisayarınızın ekran kartı sürücüsünün güncelleyiniz ve programı yüksek performanslı ekran kartı ile çalıştırınız. Bunun için Program kısayolu üzerinde sağ tuşa basınız. Açılan menüde "Yüksek performanslı grafik işlemciyle çalıştır" seçeneğini seçerek çalıştırınız.

Ekli dosyalar

• a_y.png
    a_y.png
    133.6 KB · Görüntüleme: 458
  • d.png
    d.png
    107.7 KB · Görüntüleme: 458
Merhabalar,

Hali hazırda Lisanslı Statik programı kullanıcısıyız. Mimari programı da denemek üzere DEMO sürümünü indirdim. Windows 7 SP1 bilgisayara kurarken, Visual C++ kurulumunda hata verdi. Yine de kuruluma devam ettim. Sonrasında elle Visual C++ kurulumlarını yaptım. Mimari program açılıyor, "Yeni Boş Proje"ye tıkladıktan sonra sağ tarafta (3d olması gereken yer) görüntü gelmiyor, boşta bekliyor. Fareyi de oynattığım anda program durduruldu hatası verip çıkıyor. Fareyi oynatmadan klavye ile üst menülerde gezebiliyorum. Fareyi hareket ettirince program kırıyor.

Yardımcı olursanız sevinirim.

İyi çalışmalar...

mulugol":2z2ct4od' Alıntı:
Merhabalar,
Hali hazırda Lisanslı Statik programı kullanıcısıyız. Mimari programı da denemek üzere DEMO sürümünü indirdim. Windows 7 SP1 bilgisayara kurarken, Visual C++ kurulumunda hata verdi. Yine de kuruluma devam ettim. Sonrasında elle Visual C++ kurulumlarını yaptım. Mimari program açılıyor, "Yeni Boş Proje"ye tıkladıktan sonra sağ tarafta (3d olması gereken yer) görüntü gelmiyor, boşta bekliyor. Fareyi de oynattığım anda program durduruldu hatası verip çıkıyor. Fareyi oynatmadan klavye ile üst menülerde gezebiliyorum. Fareyi hareket ettirince program kırıyor.
Yardımcı olursanız sevinirim.
İyi çalışmalar...
Merhaba,
-Karşılaştığınız sorun bilgisayarda open destekli ekran kartı olmamasından veya onboard ekran kartının aktif olmasından kaynaklanır. Yukarıdaki mesajda yazılanları incelemenizi öneririm. Aşağıya tekrar alıntılıyorum.
Levent Özpak":2z2ct4od' Alıntı:
Bu sorun genel olarak bilgisayarda open destekli ekran kartı olmamasından veya onboard ekran kartının aktif olmasından kaynaklanır.
Denetim Masası/Aygıt Yöneticisi/Görüntü Bağdaştırıcıları bölümünde ekran kartınızın durumunu kontrol ediniz.
-Burada open destekli bir ekran kartı görüyorsanız, bu durumda kartınızın driver ı yüklü olmayabilir veya onbord ekran kartı aktif olabilir.
Bilgisayarınızın ekran kartı sürücüsünün güncelleyiniz ve programı yüksek performanslı ekran kartı ile çalıştırınız. Bunun için Program kısayolu üzerinde sağ tuşa basınız. Açılan menüde "Yüksek performanslı grafik işlemciyle çalıştır" seçeneğini seçerek çalıştırınız.

Geri