Kaset Döşeme Kirişleri

cezbe

Üye
Projemde Kaset Döşeme kirişlerinin detay açılımlarını düzgün alamıyorum .

Ekli dosyalar

• proje.cde
    1.8 MB · Görüntüleme: 42
Kaset döşemelerde her iki yönde hesap kirişi tanımlayınız. Tipik kiriş belirle komutunu kullanabilirsiniz.
D04-D02 döşemelerinde y yönündeki kaset dişi tam oluşmuyor Döşemlerin başlangıç diş genişliklerini uygun şekilde veriniz.
İyi çalışmalar

Ekli dosyalar

• t_k.png
    t_k.png
    55 KB · Görüntüleme: 599
MERHABA KOLAY GELSİN
Projemde tipik kiriş tanımlamamı yaptım . kaset döşeme ayarlarımı da düzelttim . konsol kaset döşeme yani dışa bakan kaset döşemenin nervürlerinin dışa bakacak şekilde ayarladım. ama bazı döşemelerimde ekte görüldüğü gibi büyük nervür aralıkları oluşuyor . ne yapmam gerek . çözüm nedir . nervür kaydırmakla oluyor ama bu sefer de dışa bakan döşemelerimde en dışa nervür değil eps denk gelmiş oluyor . başka çözümü var mı ?
teşekkür ederim

ekran alıntısı;
Bu linki görmek için izniniz yok. Giriş yap veya üye ol.

proje ;

Merhaba,
-Kattaki bütün kaset döşeme dişlerini oluştururken aynı kirişi veya hattı referans verebilirsiniz. (Örneğin x yönündeki dişler için projenin alt kenarından bir hat tanımlayabilir, Y yönündeki dişler için zemin kattaki ismiyle K21 kirşini referans kiriş seçebilirsiniz.) Hesap kirişlerini "Tipik kiriş belirle" komutu ile tanımlayabilirsiniz.
-Konsol döşemelerin en dış kenarında döşeme kenarı yerine kiriş modelleyebilirsiniz.
-Kaset döşeme diş aralıklarının TS 500' göre 70 cm. yi geçmemesi uygun olur.
-Kaset döşeme boşlukları için döşeme kenarı yerine tali kirişler kullanılması önerilir.
İyi çalışmalar

- kattaki tüm kaset döşemelerde aynı yeri referans alıyorum . asansör perdesini seçiyorum referans olarak . buna rağmen bu hata oluşuyor .
-tipik kiriş tanımlamışım zaten .( yanlış yaptığım veya eksik yaptığım bi yer mi var. anlamadım özür dilerim )
-konsol döşemenin sonuna kiriş tanımlarsam artı yük olmaz mı . döşeme kenarı daha sağlıklı değilmi . sadece fikir tabi siz daha iyi bilirsiniz.)
-TS500 E uymuyorsa neden program uyarı vermiyor .
-tali kirişten kastınız nedir . normal kirişle mi döneyim . yoksa ayrıyeten bir komutu mu var .

teşekkür ederim .

3428":3mnendg2' Alıntı:
- kattaki tüm kaset döşemelerde aynı yeri referans alıyorum . asansör perdesini seçiyorum referans olarak . buna rağmen bu hata oluşuyor .
Büyük diş aralıklarının oluşmaması için tüm döşemeler için x yönündeki dişler için projenin alt kenarından bir hat tanımlayabilir, Y yönündeki dişler için zemin kattaki ismiyle K21 kirişini referans kiriş seçebilirsiniz.

-konsol döşemenin sonuna kiriş tanımlarsam artı yük olmaz mı . döşeme kenarı daha sağlıklı değilmi . sadece fikir tabi siz daha iyi bilirsiniz.)
Dişlerin konsol olarak çalışmaması için bu öneri yapılmıştır.
-TS500 E uymuyorsa neden program uyarı vermiyor .
Uyarı vermesine yönelik istek notlarımız arasındadır.
tali kirişten kastınız nedir . normal kirişle mi döneyim . yoksa ayrıyeten bir komutu mu var .
teşekkür ederim .
Evet, normal kiriş tanımlamanız önerilmiştir. Kiriş başka kirişlere mesnetleneceği için tali kiriş olarak ifade edilmiştir.

Ekli dosyalar

• r_k.png
    r_k.png
    45.8 KB · Görüntüleme: 494
Büyük diş aralıklarının oluşmaması için tüm döşemeler için x yönündeki dişler için projenin alt kenarından bir hat tanımlayabilir, Y yönündeki dişler için zemin kattaki ismiyle K21 kirişini referans kiriş seçebilirsiniz.

Dişlerin konsol olarak çalışmaması için bu öneri yapılmıştır.

Uyarı vermesine yönelik istek notlarımız arasındadır.

Evet, normal kiriş tanımlamanız önerilmiştir. Kiriş başka kirişlere mesnetleneceği için tali kiriş olarak ifade edilmiştir.
levent bey kolonları aşan kirişlerin uygulanması doğru mudur?

Geri